sex2

Úrazy při sexu: Neubližte svému muži!

Partnerský sex může být velmi příjemným, ale také bolestivým zážitkem. Vážnější úrazy hrozí spíše mužů. I malé zraněn penisu může mít vážné následky, proto je dobré vědět, na jaké příznaky si v případě náhlé bolesti dát pozor.

Zlomenina penisu – největší strašák

Někteří toto zranění odkazují do říše mýtů. Vždyť penis nemá kost, tak se nemůže zlomit. Selský rozum dává za pravdu, ale odborníci takový úraz opravdu znají. Říkají mu penilní fraktura a vypadá opravdu hrůzostrašně.

Dojít k němu může opravdu snadno. Stačí, když na jeho chloubu v poloze na koníčka špatně nasednete. Od obyčejné zhmožděniny se zlomenina penisu liší hlavně zvukem – hlasitým lupnutím, které provází prasknutí vazivového pouzdra. Následuje silné krvácení do podkoží a úd během několika vteřin napuchne. O silné bolesti ani nemluvě.

sex1

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pomůže jen lékař

A co s tím? I když tenhle úraz vypadá hrozivě, není to až taková katastrofa. Návštěva pohotovosti je ale nezbytná. Léčba se skládá z obkladů, speciální masti a několika opichů poškozeného vazivového pouzdra, které se ve většině případů povede zachránit. Samozřejmostí je několikatýdenní sexuální abstinence.

Váhání s vyhledáním lékařské pomoci opravdu není na místě. Hrozí poruchy erekce i trvalé pokřivení penisu. Několik minut studu je v tomhle případě zanedbatelných.

Bolest penisu bez modřiny?

Někdy se může stát, že penis bolí bez jakéhokoli viditelného zranění. Bolest je nejsilnější u kořene, může docházet k lehkým otokům. Penis visí ochable (více než obvykle) a nepřirozeně.

Může jít o vykloubení odborně luxaci penisu. Opět nejde o úplně přesný výraz, protože příčina nemá s klouby nic společného. Penis se ve skutečnosti „odtrhne od kůže“ a vklouzne do šourku nebo pod stydkou sponu. Pomůže jen operační zákrok.

K luxaci penisu nejčastěji dochází při polohách, ve kterých partnerka nasedá na penis a různě se na něm točí (poloha Čepu v Kámasútře), či při neobvyklých masturbačních praktikách doprovázených přehnaným kroucením a točením penisu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *