Proč je čínská medicína mezi lidmi tak oblíbená?

Čím to je, že v poslední době se ordinace odborníků plní žádostivými pacienty více než kdy dříve? Přestává nám snad už klasická medicína stačit, nebo je v tom něco docela jiného? Abychom celý problém pochopili, musíme se blíže podívat na to, jak čínské lidové léčitelství vlastně pracuje.

Staví pacienta do zodpovědné role

Připadáte si v ordinaci lékaře jako kus hadru, kterému jsou jen pokaždé předepsány léky a nic víc? Vadí vám, že nemůžete o své léčbě rozhodovat a případné změny si musíte vyhádat? V ordinaci odborníka na čínskou medicínu se vám tohle nestane.

TCM totiž počítá s tím, že za své zdraví je zodpovědný každý z nás sám. A musíte mít především chuť se uzdravit. Nestačí tedy jen brát léky (v případě TCM bylinné doplňky), potřebná je i změna životního stylu, ať už v oblasti dietetiky nebo pohybových návyků. Budete překvapeni, jak může i zdánlivě drobná změna efektivně pomoci.

cin11

Terapie přímo na míru

Přesvědčení, že vám po příchodu do ordinace strčí terapeut přesně stejný bylinný balíček jako stovkám lidí před vámi, je zcela mylné. Všechny části terapie se vždy upravují přímo na míru. Pokud třeba pití bylinných čajů nesnášíte, jsou k dispozici prášky nebo pilulky. A bojíte-li se jehel, lze vždy akupunkturu nahradit třeba moxováním, masážemi tuina nebo baňkováním, byť bude efekt možná o něco pomalejší.

Nikdy nečekáte, až bude mít lékař čas

Objednání vždy probíhá na konkrétní hodinu, takže si před ordinací posedíte maximálně několik minut, ne více. Odborníci na TCM si svých klientů váží, stejně jako jejich osobního času. Vše je tu o vzájemné důvěře. A to je nejspíš ten aspekt, který v současné moderní západní medicíně chybí nejvíce.

Působí jako svěží závan energie na všechny, kteří si už v nejrůznějších nemocnicích a ordinacích proseděli své, a stále bez valného výsledku. Patříte do této skupiny i vy? Pak se nebojte a vyzkoušejte lidovou čínskou medicínu na vlastní kůži.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *