Tejpování

Tejpování skutečně pomáhá: Musí se ovšem aplikovat odborně

Už jste spatřili sportovce, jež mají oblepené různé části těla pestrobarevnými páskami? S největší pravděpodobností ano. Tejpy momentálně patří k jakési módě, nicméně jejich primární funkcí je pomoc člověku při pohybu. Mnohdy je mají na sobě i lidé, kteří momentálně neholdují žádné pohybové aktivitě. Chrání si jednoduše svalové partie, jež mohou být pohybem ohroženy. Právě pro velkou oblíbenost tejpování se na tuto oblast zaměříme podrobněji. Soustředíme se na to, co je tejpování, jak pomáhá, a v neposlední řadě i na správnou aplikaci tejpů včetně možnosti jejich nákupu.

Co je tejpování?

Odpověď na tuto otázku není nijak složitá. Jedná se o funkční korekční techniku využívající se u svalstva, která těží z poznatků kineziologie. Prakticky jde o fyzioterapeutický postup ovlivňující svalstvo, vazy, šlachy a také lymfatický systém. Díky tejpování může dojít i ke snížení bolesti v postižené oblasti, anebo ke korigování vzniklých jizev. Primárně bylo určeno hlavně pro sportovní aktivity a sportovce vůbec. Postupem času se ale tejpování prosadilo i do běžného života. Dnes se používá zhruba z 85 % mimo sportovní oblast. Typické je v neurologii, pediatrii anebo ortopedii a dalších částech medicíny.

Jako pomáhají tejpy?

Tejpy dokážou pomoct v mnoha ohledech. Jedná se především o řešení následujících obtíží:

  • zmírnění a odstranění bolesti,
  • podporu hojení jizev,
  • podporu funkce vazů a svalů,
  • stabilizaci kloubů,
  • řešení lymfedému.

Správná aplikace nezbytností

Mnozí lidé si myslí, že je tejpování hračka. Stačí jen nalepit pásku a je to. Velký omyl! Vše musí být provedeno precizně, k čemuž jsou zapotřebí zkušenosti. Pokud nevíte jak tejpovat, vyplatí se navštívit webové stránky tejpytapy.cz, kde jsou ke zhlédnutí podrobné videonávody, jimiž se můžete řídit. Samozřejmě zde lze tejpy i zakoupit, a to za velmi výhodné ceny.

Zdroj náhledového obrázku: eureko.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *