Spaní v ponožkách: pomáhají kvalitnějšímu spánku i lepšímu sexu

Spaní v ponožkách

Spaní v ponožkách je pro někoho běžnou praxí, pro jiného se to může zdát spíše podivné. Pravdou ale je, že to má své přínosy. Jen je zapotřebí nosit na spaní ponožky, které nestahují, ideálně tedy bez horního lemu. Prstové ponožky a ty, které jsou příliš těsné, by mohly bránit krevnímu oběhu, takže ke spaní vhodné nejsou. Využívat ponožky ke spaní by podle studií neměli jenom ti, kteří trpí na studené nohy.

Ponožky pro lepší spánek

Díky tomu, že ponožky udrží nohy v teple, si můžete užívat lepšího spánku. Tím, že si je nasadíte na noc, dostane váš mozek signál, že se tělesná teplota snížila. Díky tomu si mozek lépe uvědomí, že je čas jít spát. Kvalitní spánek má důležitý dopad na celkovou kvalitu života. Pokud spíte celou noc bez probouzení, budete mít druhý den lepší náladu a více energie. A to se hodí naprosto každému.

Ponožky
Foto: Unsplash

Spaní v ponožkách proti Raynaudově chorobě

Raynaudův fenomén (či Raynaudova choroba) je porucha, při které dochází k přechodnému zúžení krevních cév, zejména v oblasti prstů na rukou a nohou. Důvodem této choroby je chlad. Zúžení cév poznáte podle toho, že vaše prsty (na rukou i na nohou) mají bledou barvu, ztrácí svou citlivost a dokonce může dojít k pocitům bolestivosti. Někteří pacienti dokonce pociťují něco jako křeče. Nošení ponožek může udržet nohy v teple, čímž této poruše pomáhá předcházet.

Chrání proti návalům horka

Návaly horka jsou typické pro ženy v menopauze, postihnout ale mohou kohokoli. Důvodem je totiž hormonální nerovnováha v těle. Spaní v teplých ponožkách tomu může zabránit. Právě ženám v menopauze jsou ponožky na noc doporučovány.

Spaní v ponožkách brání suchým a popraskaným patám

Suchá kůže na nohou a popraskané paty jsou poměrně běžným problémem. V tomto případě mohou ponožky pomoci tak, že si před spaním namažete své nohy hydratačním krémem a na ně oblečete ponožky. Stejnou metodu někdy používají i osoby, které mají suché ruce (pravdou ale je, že ponožky na rukou mohou být pro někoho velmi nezvyklé). Ponožky pomáhají zachovávat vlhkost v pokožce. Rozhodně to stojí za vyzkoušení.

Sexuální život a ponožky

Slovní spojení „sexuální život a ponožky“ zní asexuálně. Podle studie provedené na univerzitě v Groningenu je ale dobrý nápad nechat si při sexu nasazené ponožky. Ukázalo se, že 80 % těch, kteří měli styk v ponožkách, dosáhli orgasmu. V případě lidí, kteří měli sex bez ponožek, dosáhl orgasmu pouze každý druhý. Důvodem by mohlo být to, že rozšířené cévy v důsledku teplých nohou pomáhají transportovat více krve. A správné prokrvení genitálií přispívá k sexuálnímu prožitku a dosažení orgasmu.

Zdroje info:

https://5mindlazdrowia.pl/spanie-w-skarpetkach-moze-miec-pozytywny-wplyw-na-twoje-zdrowie-a-takze-zycie-seksualne/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5921564/

https://www.gq.co.za/sex-relationships/leave-socks-on-during-sex-studies-show-that-this-can-be-very-useful-for-this-reason-5eab3667-a302-4166-8a43-1c6741e5feda

Foto: Unsplash