Softshellové bundy

Softshellová bunda: Proč se vyplatí a jaké je její srovnání s jinými materiály?

Jaro je letos poměrně chladné a dává zapomenout na loňský rok, kdy už se mnozí z nás koupali v bazénech. I proto se vyplatí mít v šatníku to správné oblečení, jež dokáže zajistit maximální komfort. Typickým příkladem jsou bezesporu softshellové bundy. Právě na jejich hlavní přednosti se zaměříme mnohem podrobněji v tomto článku. Srovnáme přitom softshell s fleecem a Gore-Texem.

Softshellová bunda pánská

Zdroj obrázku: lambeste.eu

Hlavní přednosti softshellových bund

V čem je vlastně softshellová bunda výjimečná? V první řadě je třeba předznamenat, že softshell je dokonale elastický. Bez problémů padne každému. Velkou výhodou je fakt, že umožňuje vlhkosti unikat směrem zevnitř ven. Pot se nezadržuje. Zároveň ale nepropustí vlhkost dovnitř. Tím je zajištěna ochrana před deštěm. Softshell bunda je typická také svým univerzálním využitím. Hodí se pro turistiku i pro běžné nošení nebo třeba i lyžování či nejrůznější outdoorové aktivity.

Softshell vs. fleece

Fleece se žmolkuje. U softshellu se s touto nepříjemností nesetkáte. Softshellová bunda dámská tak zůstane dlouho opravdu hezká a přibývající roky na ní nepůjdou poznat. Stejně tak se softshell nenasákne vodou a dokonale odolá větru, a to až z 90 %. Zapomeňte taktéž na přitahování zvířecích chlupů a vlasů.

Softshellová bunda dámská

Zdroj obrázku: lambeste.eu

Softshell vs. Gore-Tex

Tady začneme prodyšností. Ta je u softshellu 3× vyšší. Podobné je to i s pružností. Softshellová bunda pánská vás nebude nijak omezovat ani při náročných horolezeckých výstupech či jiných aktivitách. Co se týká pohodlnosti, pak také tento materiál vítězí. Jen ve vodotěsnosti a větruvzdornosti softshell lehce zaostává.

Softshellové oblečení tedy nabízí spousty výhod. Vybírat si jak bundy, tak i další oděvy můžete například u společnosti Lambeste, jež je nabízí ve spoustě barevných i střihových variací.

Zdroj náhledového obrázku: lambeste.eu

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *