plnezdravi.cz_saunasystem_cz_nahledovy

Sauna – na imunitu nenajdete nic lepšího

Zvláště v dnešní době koronavirové je nesmírně důležité, aby měl náš organismus dostatek sil bojovat s viry a nemocemi, které na nás útočí. Je prokázáno, že pravidelné saunování působí na lidské tělo jako ten nejlepší lék – posiluje jeho obranyschopnost i imunitu a to pak lépe odolává nemocem.

Zbavte se chřipky a virů jednou pro vždy

Jak vlastně sauna funguje? V klasické finské sauně dosahují teploty vzduchu nezřídka hodnoty 100 °C a vlhkost vzduchu je velmi nízká. Je prokázáno, že už při teplotě kolem 60 °C se deaktivuje většina známých virů.

Běžná doba saunování se pohybuje kolem 20 až 30 minut a lze tedy předpokládat, že většina aktivních virových částic se během této doby eliminuje.

Rhinoviry, které nejčastěji způsobují chřipková onemocnění, spolehlivě likvidují již teploty kolem 37 °C. Společně s nimi pak vysoké teploty v sauně zabijí i většinu nežádoucích bakterií, které se šíří kapénkami.

Pokud se zeptáte někoho, kdo má doma vlastní saunu, kdy měl naposledy chřipku nebo rýmu, jsme si jisti, že bude dlouho vzpomínat. Pravidelné saunování totiž působí pozitivně na celé horní cesty dýchací a bezpečně ničí viry i bakterie, které se již stihly uchytit na sliznicích nosu a úst.

Nebojíme se napsat, že prostředí finské sauny je ideálním a možná i jediným místem, kde dokážeme s běžnými nemocemi účinně bojovat sami a navíc doma.

Samotná sauna nám však nepomůže – pokud chceme zůstat zdraví a udržovat své tělo ve formě, je nutné k saunování přidat i zdravý životní styl: jíst spoustu vitamínů v přírodní formě, tj. zeleninu a ovoce, dodržovat pitný režim a neméně důležitý je pravidelný pohyb.

K sauně pak neodmyslitelně patří ochlazování

Pokud jste se nikdy nesaunovali, tak to vypadá možná až strašidelně: rozehřátí ze sauny skočíte do úplně ledové vody. Ale tento proces je nutný k tomu, aby mělo saunování maximální zdravotní účinky, bez ochlazování jsou sotva poloviční. Navíc tím organismus trénujete k tomu, že je otužilejší a dokáže pak lépe reagovat na okolní teploty. Hladce pak budete snášet letní horka i studený zimní chlad a mráz. Za to vám ručíme.

Sauna ve spojení se studenou vodou slouží jako bezpečná prevence proti mnoha známým nemocem.

Co se viru COVID-19 týče, tam zatím není známo, zda jej prostředí sauny dokáže zničit. Důležité však je, aby bylo naše tělo na setkání s koronavirem připraveno a bylo v co nejlepší zdravotní kondici. Pak totiž máme většinu výhod na své straně.

Mít doma vlastní saunu nebylo nikdy důležitější.

www.saunasystem.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *