S masážní pistolí se svaly uvolňují skoro samy

Masážní pistol

Ať už je člověk naprostý pecivál, nebo naopak sportuje na vysoké výkonnostní úrovni, může se pravidelně setkávat s bolestmi svalů. Tohoto problému se dá zbavit nejen vhodným cvičení, ale rovněž i masáží.

Tu musí provádět kvalifikovaní odborníci, jež však nejsou vždy po ruce. Do určité míry však mohou být nahrazeni masážní pistolí.

Nástroj vhodný pro každého

Už z názvu asi každý dokáže odvodit, že se masážní pistole využívá k prokrvování a uvolňování svalstva. Jedná se o velice šikovný nástroj, s nímž je možné se docela rychle zbavit třeba bolestivých lýtek či ztuhlých hamstringů.

Tento druh výrobku standardně používají nejen laici, ale také i ostřílení profesionálové z řad masérů, fyzioterapeutů a sportovců. Masážní pistole je možné rozdělit do dvou kategorií – běžné a profesionální.

Masážní pistolFoto: misura.store.cz

Levné modely mohou znamenat zklamání

Pořizovat si masážní pistole levné není dobrý nápad. Je sice možné tyto typy sehnat za pár stovek, na druhou stranu ani zdaleka nemusí fungovat tak dobře, jako mnohem dražší verze.

Ty jsou v naprosté většině případů výkonnější, díky čemuž dokáží masírovat i hluboko uložené svaly. Rovněž jsou povedenější i po jiných stránkách. Kvalitní masážní pistole přitom nestojí o tolik více. Dají se sehnat již od tři tisíc korun a výše.

Jak se v nabídce zorientovat?

V nabídce českých obchodů existuje obrovské množství masážních pistolí, které si může člověk pořídit. Vybrat si tu pravou je pro laika často běh na dlouhou trať.

Je totiž nutné prostudovat si všechny důležité parametry u všech vyhlídnutých verzí. Jde to ale i snadněji, stačí použít speciální srovnávač na stránkách masazni-pistole.cz.

Tamní srovnání profesionálních masážních pistolí je provedeno skutečně velice elegantně, a hlavně přehledně. Kdo bude mít o tento druh výrobku skutečný zájem, měl by tento srovnávač určitě použít.

Náhledové foto: misura.store.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.