Přepadl vás v noci hlad? Toto si můžete dát, když hubnete

Hubnutí

Jíst na noc je nezdravé. Nezdravá noční svačinka může způsobit, že se budete v posteli převalovat z jedné strany na druhou. Jak tedy utišit noční hlad? Přípravou jednoduchých jídel, která zasytí, a přitom nejsou těžká. Nočnímu pojídání byste se neměli podvolovat každý večer. Když už vás ale trápí chuť na něco dobrého, jsou lepší variantou, než například brambůrky nebo pizza. O jaká jídla se jedná?

Popcorn

Nespoléhejte se na popcorn, který nakupujete v sáčcích a vložíte do mikrovlnné trouby. Kupte si zrníčka, která si připravíte v hrnci nebo na pánvi. Je to sice trochu pracnější, budete ale mít přehled o přidaných ingrediencích. Pokud si připravíte sáček popcornu v mikrovlnné troubě, můžete být také nuceni sníst jej celý. Připravíte-li si však popcorn ze zrníček, můžete si udělat jen jednu porci a nepřehnat to.

Popcorn

Foto: Pixabay

Banány

Nakrájejte banán na kolečka a vložte jej do mrazničky. Kdykoli budete mít chuť na zmrzlinu, budete mít po ruce banán, který je mnohem zdravější! Přidat k němu můžete například několik oříšků.

Obložený chléb

Místo nezdravého chleba s obrovským množstvím másla nebo majonézy si připravte plátek celozrnného chleba s nízkotučným sýrem a oblíbenou zeleninou.

Jahodový koktejl

V první řadě je třeba říci: žádný přidaný cukr! Do mixéru dejte sklenici vody, dvě lžíce bílého jogurtu a dvě až tři jahody. Takto vám vznikne nepříliš kalorický nápoj, který zasytí. Není ale těžký, aby vám nedal spát.

Jogurt s ovocem

Bílý jogurt s trochou ovoce vás spolehlivě zasytí. Nebudete se ale cítit přeplnění, takže i po této svačince můžete jít s klidem spát.

Sušené fíky

I když jsou poměrně sladké, stále ještě jsou zdravější, než klasické bonbóny. Pokud máte neodbytnou chuť na sladké, jsou skvělou volbou. Pro trochu více chutí můžete fíky posypat nízkotučným sýrem a krátce zapéct.

Hořká čokoláda

Máte-li chuť na čokoládu, sáhněte po té hořké! Kupujte si takovou, která obsahuje alespoň 70 % kakaa. Její výhodou je to, že oproti mléčné čokoládě obsahuje méně kalorií i cukru. Hořká čokoláda obsahuje také prospěšné antioxidanty. I v tomto případě ale platí, že všeho moc škodí.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/9-best-late-night-healthy-snacks-for-weight-loss-25332/post

https://www.medicalnewstoday.com/articles/healthy-late-night-snacks

Foto: Pixabay