Rýžová voda: tekutina pro vaši krásu. Říká se, že nahradí botox

Rýžové mléko

Rýžová voda má úžasné vlastnosti, které ženy využívaly již celá staletí. Slibuje zajímavé efekty a žádné vedlejší účinky. Kosmetické produkty, které můžeme najít na trhu, mohou být plné chemikálií a škodlivých látek, které ve výsledku našemu tělu neprospívají. Dokonce mohou i ublížit. Vaše pokožka i vlasy potřebují určité vitamíny a minerály, aby dobře vypadala a byly zdravé. A právě bílá rýžová voda je skvělým prostředkem!

Co je rýžová voda?

Rýžová voda je fermentovaná voda z rýže, která zůstane po uvaření nebo namočení rýže. Již celá staletí ji používají ženy v Japonsku, Číně a jihovýchodní Asii k mytí vlasů. V jednoduchosti je opravdu krása. Některé zdroje dokonce uvádí, že rýžová voda je alternativou něčeho tak složitého, jako je botox. Na rozdíl od botoxu ale rýžová voda žádné vedlejší účinky nezpůsobuje. Je proto škoda vyhazovat rýžovou vodu jako odpad. Pokud si netroufáte použít ji na své tělo, tou nesolenou můžete zalít různé rostliny, které obsažené látky rády využijí.

Rýžová voda

Foto: Pexels

Co je botox?

Botox je injekční botulotoxin, tedy neurotoxin, kteří využívají lidé po celém světe. Pomáhá zachovávat mladistvý vzhled. Kromě toho, že je drahý, může způsobit i některé další vedlejší účinky, jako je alergická reakce na kůži (vyrážky, svědění), bolesti hlavy, bolesti v krku či zádech, ztuhlost svalů, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, slabost, horečka a dušnost. Neměly by jej používat těhotné a kojící ženy a jeho aplikaci je třeba obnovovat.

Jaké jsou hlavní účinky rýžové vody?

Rýžová voda nám může pomoci zlepšit vzhled naší pleti a dokonce být příčinou mladistvého vzhledu. Růžová voda obsahuje antioxidanty, které brání aktivitě enzymu, který poškozuje elastin. Díky tomu je pleť déle pružná. Kromě toho obsahuje sloučeniny na bělení pokožky, které vám zajistí čistou a rozjasněnou pokožku. Hodí se i na pigmentaci pokožky. Rýžová voda zpevňuje pokožku a minimalizuje její póry. Můžete ji použít na pokožku, která byla spálena sluncem, je zarudlá, svědivá či jinak podrážděná.

Je rýžová voda náročná na přípravu?

Dobrou zprávou je, že rýžovou vodu si můžete připravit také doma. Jde to několika způsoby:

  • Hrnek rýže propláchněte dvakrát až třikrát v cedníku. Poté dejte do hrnce a zalijte vodou tak, aby byla rýže ponořená. Nechte 30 minut nasáknout a poté rýži sceďte. Vodu zachyťte. V lednici ji můžete nechat až jeden týden.
  • Jeden šálek rýže propláchněte vodou a zalijte vodou v poměru 1:4. Propláchnutou rýži necháme takto namočenou po dobu dvou dnů. Poté sceďte a nechte vychladit.

Rýžovou vodu můžete použít v láhvi s rozprašovačem, na kosmetickém tamponu jako pleťovou vodu nebo ji nanášejte prostřednictvím prstů. Po nanesení na obličej nechte 30 minut působit a poté opláchněte obyčejnou vodou.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/is-rice-water-more-effective-than-botox-42302/post

https://www.medicalnewstoday.com/articles/321353

Foto: Pexels