Kolem sebe máte plody, které pomohou se štíhlou linií

Řebříček

V případě, že se snažíte zhubnout, jíst zdravé potraviny a společně s tím provádět i klasické cvičení, budete určitě schopni shodit pár kilogramů, které si přejete shodit. Ale pokud bojujete s posledními několika kily, je dobré se naučit využívat sílu rostlin! Konkrétně těch, které rostou kolem vás.

Samotná fyzická aktivita opravdu nestačí

Pokud jíte pravidelně a zejména samé zdravé potraviny, dodáváte svému tělu nezbytné vitamíny a minerály. V několika případech však musíte své tělo nastartovat, zejména v případě, že se aklimatizovalo na běžnou práci, kterou prostě děláte pořád dokola. Vyzkoušejte odlišné cvičení nebo se zaměřte na odvary z rostlin, které mohou urychlit hubnutí. Některé doma vypěstované rostliny mohou pomoci nastartovat váš trávicí systém a vy opět zhubnete, a to solidním tempem.

Které rostliny vám mohou nejvíce pomoci?

Mezi opravdu známé rostliny, které podporují hubnutí, patří například řebříček. Nasbíráte ho běžně v přírodě a jeho léčebné vlastnosti jsou mimořádně cennou složkou při neúspěchu s hubnutím. Ve skutečnosti látky, které obsahuje, posilují vyplavování žaludečních šťáv, a tak se škodlivé látky účinně vylučují z těla během trávení. Připravíte si z ní například směs, která má antibakteriální a protizánětlivé účinky.

Dalším lékem je lněné semínko. Ta jsou spolu s dýňovými nebo slunečnicovými semínky nejen výživné, ale navíc vcelku dobře chutnají. Jsou obzvláště dobré v jogurtu nebo kaši, jsou plná vlákniny, která vás dokáže zasytit a způsobí, že budete mít menší hlad. Vláknina je navíc skvělá pro trávení, takže se nemusíte stresovat tím, že budete trpět zácpou nebo průjmem.

Vyzkoušejte i jiné rostlinky

Přeslička
Foto: Pixabay

Přesličku v kombinaci s hubnutím možná neznáte, ale rozhodně byste ji neměli přehlížet. Jedná se o rostlinu, která disponuje diuretickým účinkem, a tudíž zbavuje tělo nadbytku vody. Budete z ní mít i několik kilogramů. V případě, že sáhnete po přesličce, nejprve se z vás vyplaví voda, která bude pryč během prvních několika dnů, poté budete hubnout pomalejším tempem. Přeslička rolní vám pomůže i s trávicím systém a procesem pro hubnutí.

Libeček naproti tomu můžete užívat každý den. Je obzvláště skvělý při problémech se zuby, navíc snižuje fermentaci a vy se můžete cítit mnohem lépe. Také zahrnuje močopudný účinek, a proto se vyplatí mít jej doma. Vypěstujete si jej sami v květináči. Je to jedna z nejlepších bylinek, které můžete využít v kuchyni!

Zdroje info: ireceptar.cz, bylinkovo.cz

Náhledové foto: Pixabay