Rýžová dieta

Název této diety mluví za vše. Jak vás jistě napadlo, je celá založena na konzumaci rýže, což pro někoho nemusí být zrovna lákavé. Ale věřte, že dieta opravdu funguje a monotónní pojídání rýže se vám opravdu vyplatí. Pravda, nejedná se o dietu jako takovou, při které vám rapidně půjdou kila dolů, ale jde spíše o ozdravnou kúru, při které si pročistíte a detoxikujete organismu.

Rýžová dieta – očistný půst

Rýžová dieta je hodně jednotvárná, protože základní potravinou je rýže, která je sice bohatá na minerály a vlákninu, ale obsahuje sacharidy. Díky rýži své tělo pročistíte a odvodníte, ale zároveň při této očistné kúře dodáte tělu sacharidy, tedy hlavní zdroj našeho těla. Rýži ale nemůžete konzumovat v množství, jaké se vám zachce, ale pouze 200 až 250 g (váženo v syrovém stavu), kterou si rozdělíte do pěti dávek. Dietu můžete držet od 3 až do 10 dní, ne déle, protože tělu schází důležité živiny. Rýžová dieta je vhodná pro ty z vás, co chtějí své tělo jednou za čas pročistit a nepotřebují zredukovat svoji váhu, protože k výraznější redukci hmotnosti opravdu nedojde.

Rýžová diety – 10 dní jídelníček

První den byste měli jíst pouze rýži a pít neperlivou a neochucenouvodu. Další dny si k rýži již můžete připravit omezené množství libového drůbežího masa, rybu, anebo také zeleninu. Maso si připravujte na malém množství panenského oleje, protože dietní jídla by neměla obsahovat velké množství tuků. Výhodou je, že jsou povoleny všechny druhy rýže, jako jenatural, jasmínová, basmati, celozrnná, ale vyhněte se rýži bílé, která je chemicky opracovaná a konzumovat by se neměla. Konzumovat nesmíte také ovoce, mléčné výrobky, kávu, alkohol a ochucené vody.

Rýžová dieta Dary Rolins

Ryzova dieta je u nás známá také díky slovenské zpěvačce Daře Rolins. Ta se nechala slyšet, že si tuto ozdravnou rýžovou kúru dopřává jednou za měsíc po dobu tří dnů a pomáhá jí ke štíhlosti. Výhodou této diety je to, že při ní nehladovíte, rýže vás totiž zasytí a díky tomu, že obsahujevelké množství sacharidů, dodáváte tělu i dostatečný přísun energie. Nevýhodou je však to, že tělu chybí důležité živiny a je monotónní. K minimálnímu úbytku váhy díky omezení příjmu potravy a energie jistě dojde. Abyste zjistili, jak účinná je rýžová dieta, navštivte některé diskuze na internetu.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *