Dieta

Rychlé diety: Kdy je vhodné je použít a jaké jsou jejich druhy?

Rychlé diety jsou takové, kdy z ničeho nic začnete jíst velmi malé množství kalorií po určitou (časově omezenou dobu). Dlouhodobé držení těchto diet je nezdravé a život ohrožující. Pokud byste po dlouhou dobu jedli až příliš nízkokalorickou stravu, mohli byste se potýkat s takovými problémy, jako jsou vypadávání vlasů, porucha příjmu potravy, narušená imunita a nepravidelná (nebo chybějící) menstruace.

Co jsou rychlé diety?

Rychlé diety jsou takové, při kterých váhu rychle shodíte, ale po jejím skončení (bez úpravy jídelníčku nebo zařazení cvičení) váhu zase naberete. Hodí se tak například tehdy, když potřebujete zhubnout na nějakou událost, která se koná například za týden. Rozhodně se ale nejedná o zdravý způsob stravování.

Dieta

Dieta: Foto Pixabay

Jaké jsou druhy rychlých diet?

Mezi nejznámější rychlé diety patří tyto:

Master Cleanse

S touto dietou můžete zhubnout až 5 kg za týden. V rámci této diety si připravujete nápoj – a nic jiného kromě něj nejíte. Můžete ale pít čistou vodu. Tento nápoj obsahuje citronovou šťávu bohatou na vitamín C, dvě až tři čajové lžičky javorového sirupu a špetku kajenského pepře. Nevýhodou této diety je extrémní hlad, nevolnost, podrážděnost a změny nálady.

Juice Cleanse Diet

V rámci této diety dodržujete tekutou stravu. To znamená dietní ovocné šťávy bohaté na vlákninu a vitamín C, které vyplavují toxiny a omlazují vaše tělo. Je to také dobré pro pokožku.

Dieta s kapustovou polévkou

Vše, co musíte udělat, je konzumovat tuto polévku, abyste rychle zhubli. Nevýhodou ale je, že zřejmě již do konce života budete nesnášet kapustu.

Grapefruitová dieta

V každém jídle si dopřejete polovinu grapefruitu a jiných zdravých potravin. Pomáhá rychlému hubnutí, aniž by bylo ohroženo zdraví. Konzumace grapefruitu pro každé jídlo může způsobit nedostatek výživy a erozi zubní skloviny a může být velmi náročné jíst pouze jeden druh ovoce.

Hollywoodská dieta

Tvrdí se, že tato dieta vám pomůže shodit prý až 10 kg za pouhých 48 hodin. Pijete jen speciální bylinkovou směs. Avšak pozor, dieta je to značně nebezpečná.

Jsou rychlé diety bezpečné?

Rychlé diety jsou bezpečné, pokud se drží jeden až dva dny. Někdy lékaři doporučují rychlé diety lidem, kteří potřebují rychle zhubnout kvůli operaci. Pokud však budete dlouhodobě držet velmi nízkokalorickou dietu bez dohledu odborníka s licencí, můžete si zadělat na mnohé zdravotní problémy.

Dieta: Náhledové foto Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *