Vířivka

Relax ve vlastní vířivce

Podle čeho vybrat novou vířivku? Rozhoduje design, tvar, rozložení míst, trysky, cena, energetická náročnost nebo výrobce?

Shrneme vám základní požadavky a parametry pro koupi nové vířivky.

Design vířivky je to, co nás zaujme na první pohled. Vířivky jsou umístěné ve skořepině. Skořepina se vyrábí z akrylátu a máme tři základní výrobce akrylátů. Patří mezi mě USA – firma Aristech a Lucite a Čína. Čínské akryláty jsou levnější, používají se většinou do čínských vířivek a jejich nevýhodou je, že po pár letech začnou praskat a vytváří se v nich bublinky. Někteří výrobci mají akrylát pokrytý speciální vrstvou, která zaručuje lepší přilnavost.

Tvar a rozložení trysek je pro správnou relaxaci důležité

Tvar vířivky a rozložení míst je důležitý i z hlediska umístění vířivky. Vířivku bychom měli umístit na místo s dobrým přístupem, abychom se do a z vířivky dostali rychle a bez zbytečných zábran. Pro vhodné místo je také dobré myslet na nosnost místa, aby mohla být vířivka umístěna bez následných problémů s nosností (například na terasách). Rozložení a počet míst je další, co nás bude u vířivky zajímat. Nejprve bychom měli vědět, pro kolik osob chceme vířivku mít. Poté je dobré si zjistit, jaké jsou tvary sedáků, zda jsou měnitelné. Měnitelné sedáky s tryskami nalezneme u vířivek Villeroy Boch, které mají speciální systém s technologií JetPaks, kdy můžeme panely s tryskami u sedáků jednoduše měnit.

Trysky u vířivek můžeme najít přímé nebo rotační. Trysky jsou vyrobeny vždy z plastu, rozdíl v tryskách je ve způsobu zpracování. Rotační trysky mají tu výhodu, že se pohybují dokola a tak lépe promasírují tělo a svaly. U přímých trysek může dojít k tomu, že nám bude stále stejný proud tlačit na masírované místo a to není při hydromasáži příjemnou záležitostí, začínáme se ve vířivce vrtět a nebudeme mít pocit dokonalé relaxace. Výhodou trysek Villeroy Boch a jejich JetPaks systému je, že si můžeme libovolně měnit masážní panely s tryskami přesně podle našich aktuálních požadavků na hydromasáž.

Cena vlastní vířivky určené k relaxaci

Ceny vířivek se u různých výrobců velmi liší. Pořizovací cena vířivky není ale ta jediná finanční stránka, která by nás měla zajímat. Pokud budeme vířivku používat několik let, dokonce desítky let, měly by nás zajímat také provozní náklady vířivky. U levných vířivek se může stát, že ušetříme na pořizovací ceně vířivky, ale po několika letech zjistíme, že platíme mnohem větší náklady na provoz, než je u vířivek s vyšší pořizovací hodnotou.

Tento fakt většinou způsobují čerpadla vířivky, která mají vyšší energetické nároky. Také technologie ohřevu a celkové zaizolování vířivky může prodražit provoz vířivky.

Prodejců a výrobců vířivek nalezneme na našem trhu velké množství. Je vhodné, abyste si našli výrobce, který zaručuje také servis vířivek. Vířivky je třeba pravidelně kontrolovat a servisovat a pokud budete vědět, na koho se obrátit, ušetří vám to čas a budete vědět, že se o vaši vířivku stará ten, kdo tomu rozumí.

Zdroj náhledového obrázku: spa-virivky.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *