Rady, jak na jaře nastartovat organismus pomocí bylinek

Cítíte se na jaře unavení po dlouhé zimě a bez energie? Byla by velká škoda přijít o tak krásné roční období jenom kvůli nadměrné únavě a pocitu vyčerpání. Pomoci mohou například nejrůznější bylinkynejrůznější bylinky, s jejichž pomocí se dokážete opět nastartovat z pohledu množství energie, ale třeba i hubnutí, které je před nastávajícím létem také aktuálním tématem.

Bylinky do čaje

Jarní období je ideální pro zdravý životní styl. Máte k tomu totiž skvělé podmínky, protože všechno venku ožívá, což platí i pro bylinky. Řada z nich přitom představuje volně rostoucí plevel. Byla by tak velká škoda nevyužít síly těchto rostlin. Připravte si výborný kopřivový čaj pro podporu čištění organismu. Jen pozor na jeho přílišné pití, protože je močopudný. Zdravý je také čaj z pampelišek nebo ze sedmikrásek. V malé míře můžete využít i plicník, ale ten se nevyskytuje tak často.

Svěží jarní saláty

Kromě klasického užívání bylinek ve formě čajů a odvarů je dobré zkusit i nejrůznější chutné saláty. Konzumací rostlin v čerstvém stavu totiž získáte ještě další živiny a doplníte do organismu některé prospěšné látky. Navíc mají takové čerstvé a šťavnaté jarní byliny specifickou chuť. Do salátu si tak rozhodně přidejte několik sedmikrásek, nebo třeba listy kopřivy. Výborný je také aromatický medvědí česnek, který je plný látek s přirozeně čisticím účinkem.

Foto: Pixabay

Přidejte doplňky stravy

Kromě síly bylinek se vyplatí sáhnout i po kvalitních doplňcích stravy. Dostatečný příjem vitamínů a minerálů je totiž skvělou prevencí únavy a dokáže podpořit efektivní regeneraci celého organismu. Rozhodně tak zařaďte například vitamín C, ale třeba i hořčík. Vhodné jsou i přírodní přípravky, jako jsou například česnekové kapsle nebo tablety s houbou reishi. Za zmínku stojí také zelené doplňky stravy, jako jsou mladý ječmen, chlorela nebo spirulina.

Zdroj: https://www.purusmeda.cz/clanky/nastartujte-na-jare-svoje-telo

Náhledové foto: Pixabay