Špenát

Potraviny pro lepší vlasy a nehty

Nehty a vlasy jsou velmi choulostivé. Ne vždy se nám zdají zdravé a silné. Existuje mnoho lidí s problémy například lámavých vlasů nebo rozštěpených nehtů. Existují však potraviny, které vlastnosti vlasů a nehtů vylepšují. Vylepšují jejich kondici a zdraví. Představíme si takové potraviny, které možná zařadíte do svých jídelníčků nebo je budete konzumovat častěji.

Špenát

Takovou typickou potravinou je všem známý špenát. Nekonzumujeme ho však úměrně jeho účinkům. Pokud máte nerovný povrch nehtů nebo slábnoucí vlasy, viníkem může být nedostatek železa v těle. Ten pomáhá okysličovat buňky a při jeho nedostatku trpí hlavně části na konci těla. Tedy vlasy a nehty. Přitom špenát není jediná listová zelenina s podobnými vlastnostmi. Pomůže také kadeřávek nebo listový salát. Mimo železo v těchto potravinách najdete i blahodárné vitamíny A, C a K, které také zlepší stav vašich nehtů a vlasů.

Ovesné vločky – superpotravina i pro vlasy

Dalším představovaným „lékem“ z řad potravin jsou ovesné vločky. Jde o nejdostupnější superpotravinu, která vám pomůže v mnoha případech – a v řešení slábnoucích vlasů a nehtů je také využijeme. Nehtům dodává biotin, bílkoviny a vitamíny B. Vlasy také toto složení vyhovuje. Dále také konzumací ovesných vloček přijímáte hořčík a zinek, tedy prvky, s kterými vědci spojují i blahodárné účinky pro vlasy a nehty.

Losos také pomůže

Další potravinou, kterou si zde zmíníme, nebude žádná jiná, než losos! Možná trošku nečekaná, avšak věřím, že pro mnohé z vás chutná varianta léčby slabostí vašich nehtů a nedostatků vlasů. Vlasy a nehty jej potřebují z několika hledisek. Primárně je bohatý na bílkoviny a již zmíněný biotin, který je zdrojem vitamínu B7. Tyto látky pak pozitivně ovlivňují tvorbu keratinu. Dále také losos obsahuje kyselinu listovou, která napomáhá k okysličování buněk, tedy i těch ve vlasech a nehtech.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *