Chilli paprička

Potraviny, které spalují tuky, se při dietě hodí

I když jsou některé potraviny kalorické, nevyplatí se jim vyhýbat. Mohou být zdrojem důležitých vitamínů a živin, které by vám mohly chybět. V potravinách je při hubnutí důležitý zejména obsah vlákniny. Ta má spoustu prospěšných vlastností: udrží delší pocit sytosti po jídle, předchází náhlému zvýšení cukru v krvi po konzumaci potravin, urychluje průchod potravin trávicím ústrojím.

Citrony

Citrony se často používají k detoxikaci organismu. Navíc mají vitamín C, který je velmi důležitý zejména pro náš imunitní systém. Pokud držíte dietu, můžete si dát vodu s citronem a další látkou, která „prohřívá“ organismu. Citrony totiž působí tak, že organismus „ochlazují“, díky čemuž je metabolismus pomalejší a spaluje tak méně tuků. Mezi potraviny, které je vhodné konzumovat společně s citronem patří skořice nebo třeba zázvor.

Citrony

Foto: Pixabay

Česnek

Česnek je velice dobrá surovina, kterou bychom měli konzumovat v syrovém stavu co nejvíce. Můžete ji přidat do pomazánek nebo zeleninových salátů, ale také po dovaření do polévky. Pomáhá rychleji spalovat tuky a navíc může ozvláštnit jinak fádní dietní stravu.

Fazole

Kromě toho, že obsahují velké množství vlákniny, jsou také dobrým zdrojem bílkovin. Pomáhají odvodňovat organismus. Pokud se bojíte nadýmání, je vhodné fazole namočit před vařením (což běžně děláme, abychom zkrátili dobu vaření fazolí).

Grapefruit

Tento citrus je naprosto skvělý pro hubnutí, protože jeho konzumací zvyšujete obsah vlákniny v našem těle. Díky tomu se nepřejídáte a přijímáte celou řadu důležitých vitamínů a minerálů. Grapefruit může pomoci při snižování vysokého tlaku, cholesterolu a také urychluje spalování tuků.

Houby

Houby jsou nízkokalorické, nepotřebují dlouhou tepelnou úpravu a navíc skvěle chutnají. Jsou plné důležitých vitamínů (B, D) a minerálů, navíc obsahují vlákninu.

Chilli papričky

Chilli papričky pomáhají spalovat tuky zejména díky látce zvané kapsaicin, kterou obsahují. Tato látka je považována za opravdu velice účinný spalovač tuků (zejména v oblastí boků a břicha). Chilli papričky se hodí pro ochucení snad každého pokrmu, vařeného i syrového. Zrychlují metabolismus – a tento efekt trvá i dlouho poté, co si chilli papričky dopřejete.

Zdroj: Krabičková dieta 3, Alena Doležalová

Náhledové foto Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *