Jan Blatný

Vyhazov Blatného: Klasický nechutný způsob ve stylu krizového manažera

Ministerstvo zdravotnictví zřejmě povede opět někdo jiný. Opět se bude měnit šéf, zase přijde jiný a půjde od začátku. Přitom ministr Blatný měl být ten, kdo vyvede zdravotnictví z covidové pandemie po neslavném konci předchozího ministra Romana Prymuly. Podle informací, které se dostaly k deníků iDnes, respektive k jeho důvěryhodnému zdroji, bude Blatný, mimo jiné také s ministrem školství Plagou, odvolán již ve středu.

Už se počítá s nástupcem

Sotva se informace z premiérova nakladatelství dostaly na veřejnost, už se živě spekuluje o nástupci. Tím se má stát ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger. Jak typické pro aktuální vládu.Ministr je ještě ve funkci a už se hovoří o konkrétním jménu jeho nástupce. Jak se asi musí stávající ministr Blatný cítit? Mizerně, když ještě donedávna prohlašoval, že počítá s tím, že svou práci dokončí.

Sputnik V

Vakcína Sputnik V: Foto Pixabay

Není prosputnikovský

Ať už je ministr Blatný jakýkoli a máme na něj různé názory, vaz mu nejspíše zlomil jeho přístup k vakcíně Sputnik V. Mimo jiné trval na tom, že by měla být nejdříve schválena na evropské úrovni. Evropská léková agentura EMA jej však ještě neschválila. Naopak nové jméno zřejmě nastávajícího ministra zdravotnictví je spojené s prosputnikovským přístupem. Podle Arenbergera by mohl být schválen jako pro podávání na experimentální úrovni. Tlak na Sputnik V je tady patrný. Přichází z hradu.

Prostě jenom politika

Obyčejný člověk dojde nakonec k závěru, že ve všem je jenom politika. Prostě moc a peníze. takový malý zápisníček pana Faltýnka, kde je dle jeho slov spousta nepravd. Jinak na Slovensku už také Sputnik nakupovali. I kdyby Česká republika nakonec Sputnik V koupila, zůstává otázkou, zdali by se občané chtěli skutečně touto vakcínou nechat naočkovat.

Zdroj info: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/blatny-plaga-ministr-odvolani-babis-vlada.A210406_140453_domaci_remy
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/faltynek-ma-problem-investigace-seznam-zprav-odkryva-jeho-tajemstvi-149469

Jan Blatný: Náhledové foto Ministerstvo zdravotnictví

 

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

14 komentářů

 1. Jirka Odpovědět

  Ten ušatý Slovák střídá ministry jako fusekle, což takhle kopnout do prdele jeho? Ať si táhne jinam , tady se montuje do každé funkce a k ničemu to nevede, třeba by ho na slovači vzali!

 2. Jose Odpovědět

  Bože parlamente, zastav toho po….ho Slováka ať se může zpovídat ze zločinů které tady za svého bačování napáchal. Odměnou mu budiž cela 2×3 metry na Mírově. Doživotně.

 3. Jaroslav Odpovědět

  Je to charakter. To ukázal hned 2x při nástupu do funkce. Jako chlap u mě neobstál. Je to odborník. Trvá na stanovisku EMA, která schválila i vakcínu Astra Zeneca. Je to inteligent. Nevšiml si, jak jeho bývalý šéf zabil 2 mouchy jednou ranou. Místo sebe na post ministra poslal jeho. Zbavil se neschopného podřízeného a vyvázal se z ministrování. Babiš byl v tísni a nic nikoho jiného neměl. Je to dobrý lékař. Za tu službu dostane profesora. Zpátky se už vrátit nemůže. Nešel bych k němu ani jako k obvoďákovi. Mám opravdu dobrého, skutečného lékaře.

 4. feri Odpovědět

  Všechno je to zbytečný to měnění ministrů. Koukněmež se do historie. Hitler taky každou chvilku měnil generály a stejně válku prosral. Tady to dopadne stejně.

 5. lwo Odpovědět

  Hokynář Babiš není schopen vybrat si lidi, kteří by něco dovedli. Raději má vlezdo.., stejné, jako je on sám ve vztahu k Zemanovi… 🙁

 6. Marcela Odpovědět

  Ubohé, nedůstojné jednání „pana“ Babiše a Zemana. Vakcínou Sputnik ať se naočkuji sami. Hanba!

 7. Roman Odpovědět

  Ač jsem Babiše minulé volby volil, tuto chybu již opakovat nebudu. Myslím si, že nedostatečné řešení pandemie padá hlavně na Babiše, jakožto premiéra a výměnou ministrů spojené s poklonkování Zemanovi (bohužel jsem ho také volil) není cestou k řešení pandemie a urychlenému očkování občanů, spíše tím poukazuje Babiš sám na sebe, jak to celé nezvládnul. A že to nezvládnul je velmi znatelné i pro obyčejného laika.

 8. Karel Odpovědět

  Co dodat.Bureš je svině svinutá.Je to lidsky odpad a ještě Slovák co v naší republice nemá co dělat.Už se těším až ho poženem svinskym krokem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *