market-3176255_640

Co nás čeká nového od 12. dubna aneb opravdové rozvolnění se ještě nekoná

Vláda na úterním brífinku po svém jednání představila změny ve vládních opatřeních v souvislosti s koronavirovou pandemií. Otevírat se budou některé obchody a provozovny, budeme si moci zajít na farmářské trhy nebo do ZOO. Co všechno bude od příštího pondělí uvolněné?

Ministerstvo školství plánuje návrat dětí do škol

To pochopitelně s sebou nese potřebu děti na cestu do školy vybavit, protože během lockdownu vyrostly z oblečení, a to je jim velmi často nyní malé. Vláda ČR na to pamatuje, takže v předstihu před otevřením škol povolila, aby své služby zase začaly nabízet obchody s dětským oblečením a obuví stejně jako papírnictví. Dále budou moci fungovat prodejny pietního zboží, prádelny, čistírny, zámečnictví, provozovny oprav zařízení pro domácnosti i prodej náhradních dílů pro automobily a stroje. Dovolený bude i provoz psychologického poradenství a diagnostiky a služeb pro projektovou činnost.

Hurá na farmářské trhy

Farmáři se jistě radují, protože konečně budou moci prodávat na farmářských trzích. Pochopitelně za daných hygienických podmínek – tedy i na tržišti se bude moci vyskytovat maximálně 1 osoba na 15 metrů čtverečních.  Na tržištích nebude povolen prodej občerstvení k přímé spotřebě na místě a chybět budou i místa k posezení. Prostě si jen farmářské zboží prohlédnete, zakoupíte a zase odejdete.

Lvi. Foto: Pixabay

Od pondělí 12. dubna se otevřou zoologické a botanické zahrady

Konečně nějaká zábava – lidé budou moci po dlouhé uzávěře navštívit venkovní prostředí zoologických a botanických zahrad. Naplnit se však půjde jen 20 procent kapacity. Je to vítaný krok, na který většina těchto zařízení již netrpělivě čekala. Řadě z nich již totiž docházely finance na běžný provoz. Naštěstí se nad nimi smilovali sami návštěvníci a zoologickým zahradám poslali hned několik milionů korun.

Zákazy cestování mezi okresy a nočního vycházení skončí v neděli 11. dubna, kdy skončí nouzový stav a nastoupí opatření dle pandemického zákona. Nově se bude moci setkávat venku 20 lidí a uvnitř 10 osob.

Zdroj info: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/farmarske-trhy-obchody-s-detskym-zbozim-ci-zoo-otevrou-od-12-dubna/2017841

Tržiště. Náhledové foto: Pixabay

Zdraví je velmi důležité. Co mu prospívá a co ne? Některé zajímavé tipy se vám pokusím nabídnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *