S testy ke kadeřníkovi: Spousta otazníků a ne příliš reálné řešení

Kadeřnictví

Tak už se nám situace trochu lepší a začíná se rozvolňovat. Máme se skutečně na co těšit. Nejspíše se život vrátí do starých kolejí a my bychom mohli být zase na chvíli spokojení a šťastní. Výhled je krásný, nicméně realita bude zřejmě poněkud složitější. Podle nyní už v exministra Blatného bude nezbytné potvrzení o negativních testech na Covid-19. Tato otázka ale skýtá hned několik otazníků. Jakých?

Má kadeřnice právo vyžadovat negativní test?

První otázka, jež se aktuálně naskýtá. Bude samotný klient povinen prokázat se takovýmto testem a dávat kadeřnici data týkající se jeho zdraví? Nejspíše se bude muset legislativně něco změnit, aby se kadeřnice na testy mohla otázat a vyžadovat je.

Vymáhání bude složité

Existuje spousta kadeřnictví, kde fakticky nemusíte ani dostat doklad. Co se stane, když nebude kadeřnice chtít potvrzení o negativním testu? Přijde policie a zákaznice s namočenou hlavou bude muset opustit kadeřnictví? Těžko říct, domyšlené to v každém případě moc není.

Test covid

Foto: Pixabay

Bezplatné testování před kadeřnictvím

V Německu to funguje tak, že jsou k dispozici bezplatné testy před kadeřnictvím nebo restaurací. Tím pádem se potenciální zákazník může pohodlně otestovat a následně ví, jak na tom je. Chvilka času vás už nezabije vy můžete jít bez problémů využít danou službu. V našich podmínkách nic takového ale zřejmě hned tak nehrozí.

Už to nějak fungovalo a fungovat snad bude

Všimli jste si, že by lidé chodili nějak extrémně zarostlí a neupravovaní? Zřejmě nikoli. Vždyť mnohé provozy byly zavřené jenom naoko a taková kadeřnice si mohla vydělat třeba přímo u někoho v rodině. Samozřejmě docházelo i k čerpáním dotací. Důležité zkrátka bude, aby se rozvolňovalo rozumně a bez zbytečné byrokracie.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.