Kadeřnictví

S testy ke kadeřníkovi: Spousta otazníků a ne příliš reálné řešení

Tak už se nám situace trochu lepší a začíná se rozvolňovat. Máme se skutečně na co těšit. Nejspíše se život vrátí do starých kolejí a my bychom mohli být zase na chvíli spokojení a šťastní. Výhled je krásný, nicméně realita bude zřejmě poněkud složitější. Podle nyní už v exministra Blatného bude nezbytné potvrzení o negativních testech na Covid-19. Tato otázka ale skýtá hned několik otazníků. Jakých?

Má kadeřnice právo vyžadovat negativní test?

První otázka, jež se aktuálně naskýtá. Bude samotný klient povinen prokázat se takovýmto testem a dávat kadeřnici data týkající se jeho zdraví? Nejspíše se bude muset legislativně něco změnit, aby se kadeřnice na testy mohla otázat a vyžadovat je.

Vymáhání bude složité

Existuje spousta kadeřnictví, kde fakticky nemusíte ani dostat doklad. Co se stane, když nebude kadeřnice chtít potvrzení o negativním testu? Přijde policie a zákaznice s namočenou hlavou bude muset opustit kadeřnictví? Těžko říct, domyšlené to v každém případě moc není.

Test covid

Foto: Pixabay

Bezplatné testování před kadeřnictvím

V Německu to funguje tak, že jsou k dispozici bezplatné testy před kadeřnictvím nebo restaurací. Tím pádem se potenciální zákazník může pohodlně otestovat a následně ví, jak na tom je. Chvilka času vás už nezabije vy můžete jít bez problémů využít danou službu. V našich podmínkách nic takového ale zřejmě hned tak nehrozí.

Už to nějak fungovalo a fungovat snad bude

Všimli jste si, že by lidé chodili nějak extrémně zarostlí a neupravovaní? Zřejmě nikoli. Vždyť mnohé provozy byly zavřené jenom naoko a taková kadeřnice si mohla vydělat třeba přímo u někoho v rodině. Samozřejmě docházelo i k čerpáním dotací. Důležité zkrátka bude, aby se rozvolňovalo rozumně a bez zbytečné byrokracie.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

35 komentářů

 1. Richard Odpovědět

  Jo, jak je to v posledním odstavci.. kadeřnice (kosmetičky, pedikůrky, …..) fungují, jen zákazníci jezdí k nim, samozřejmě bez roušek, kafíčko,… bez danění + příspěvek … ve vládě prostě banda tupců, kteří nedomyslí následky těch všemožných zákazů … osobně (jako hodinový manžel) neodmítnu (většinou) zákazníka když se u něj něco pokazí … vždyť jste u nás již byl, byla jsem spokojená … tak ok, jen nemůžu dát fakturu (nesmím provozovat činnost) a nedbudu se dusit při práci v roušce …. ok, kdy můžete přijet? …

 2. František Odpovědět

  Já už tedy vypadám hrozně, od září jsem u kadeřnice nebyl, vlasy mi lezou přes uši, přes oči, Vzdadu jsem se jednou trochu přistřihl a manželka mi to trochu upravovala, celkově však vypadám jako bezdomovec. A to proto, že jsem poctivec a situaci neumím jinak řešit, než to nechat plavat. Ale testovat se rozhodne nenechám, mám strach, že budu pozitivní.

  1. vera Odpovědět

   Když jste poctivec, tak se testovat nechte. Budete chodit po světě s podvědomím, že jste možná pozitivní na kovid? Že nakazíte ostatní kolem sebe? První, koho nakazíte, bude právě vaše manželka. Kdo vám příště upraví účes?

 3. Marie Odpovědět

  Jsem ženská, tedy teď spíš divoženka, naposledy jsem byla u kadeřníka začátkem prosince 2020. Nechávám se stříhat hodně nakrátko, vlasy mám „jako hřebíky“, takže teď trčí na všechny strany, lezou mi do očí, prostě nejdou „zkrotit“. Závidím dlouhovláskám, tam se absence kadeřníka lépe ztratí.

  1. Magda Odpovědět

   Za stávajících okolností budete taky brzy dlouhovláska, jako já. Před Vánoci jsem to prostě nestihla, naposled nakrátko ostříhaná v srpnu, teď mám vlasy pomalu na lopatky. No a co, stáhnu si je gumičkou. I když chápu, že pro toho, kdo denně musí mezi lidi, to bude zase jiný problém než pro důchodkyni.

 4. mirka Odpovědět

  nejvíc upravená je vláda. ta si to vždycky nějak umí zařídit. my ostatní se stříháme sami a podle toho také tak vypadáme.

  1. Aster Odpovědět

   No, když ženská není hezká, tak jí ani kadeřník nepomůže – jen se podívejte na tu kozu Schilerovou – učesaná, obarvená – a co je jí to platné – pořád stejně blbá a škaredá…

  1. Jiří Odpovědět

   Chodím zarostený ,vypadám jako bezdomovec . nemám známého holiče abych se mohl ostříhat a vypadat jako člověk. Je mi přes 70 let a nemám test ze zaměstnání nebo z MŠ . To mám jít na testy abych mohl se nechat ostříhat ????? Nařízení je nějak nedomyšlené . Zase je to dobře vymyšlené !!!

 5. Luděk Odpovědět

  Pul roku jsem nebyl u holiče a ted se mám před jeho návštěvou otestovat?Chodila na testy Schilerová?Ne.Tak proč otravujete obyčejný lidi?Pár uředníku v tomhle státě není zdravejch

 6. pepa Odpovědět

  co je to za debilismus? tak ja kdyz pujdu k holici tak budu muset mit test nasrat a rozmazat a Buresovi o drzdku

  1. williams Odpovědět

   Nejprve by bylo dobře mírnit výrazy. Nevím jestli to tyto stránky připouštějí. Všechny nápady nejsou z hlavy pana premiéra, ale podílí se se na tom také neschopná opozice. Otevřít holičství, další služby a restaurace ano, ale když má zákazník mít test, tak jej bude muset doložit i provozovatel. Kontrlovat ČOI hygienou, vyvozovat důsledky tedy sankce.

   1. Petr Odpovědět

    JO tebe ty hlavo pogumovaná, ty jsi asi z komunistické doby, že? Ta opozice je určitě schopnější než ty a celá tato neschopná a rozkrádačná vláda! Na tebe bych poslal ČOI, co zneužíváš! Svoje jméno asi Williams nemáš, ale budeš tady krákorat…

   1. Aster Odpovědět

    Hele, dochází vám, že vám ta kadeřnice IQ nezvýší? pro trh práce budete furt stejně nepoužitelná – jen budete trochu lépe vypadat 😀

 7. Igor Odpovědět

  Problé je v tom, že zde (i kdekoliv jinde) se můžete rozčilovat, můžete radit, můžete psát 50-ti řádkové rozbory …. ALE „ty nahoře“ to vůbec NEZAJÍMÁ.
  Z toho mi vyplývá, že všecna tato psaní jsou vlastně jen taková hra.

 8. williams Odpovědět

  Doporučují ponechat studenou hlavu. To co se vymýšlí není jen z dílny premiéra, ale i neschopné opozice. Chcete k holiči, chcete do hospody, tak budete muset něco podstoupit. To, že to funguje v Německu je znovu o lidech a v tom má premier pravdu. U nás-nařízení- okamžitě se hledá cesta jak s tím vyj… Pak se nedivte. Ale, když zákazník s testem tak i podnikatel (kadeřnictví, restaurace apod.). Kontrolovat ČOI dodžování testování obou stran-sankce.

 9. zrzka Odpovědět

  k nam jezdi kadeřnice a ostříha vic jak 15 hlav ,nehty taky m i děla doma,maser mi Chodi taky domu a učitel učí děti taky u mně doma ,hold jak jsou peníze ,jde všechno

 10. Jana Odpovědět

  To je hra jako vyšitá! Jen se ti dole jednoho dne probudí, rozkrádači pryč a všichni budeme mít po 40 letech práce jedno velké kulaté….Hra je to výborná a hlavně s bandou, která tyto lotry volí!

 11. vera Odpovědět

  Vím, že kadeřnice kadeří, holiči stříhají, pedikérky ošetřují nohy. Všechno „natajňačku“. Není žalobce, není soudce. Ti kadeřnici, holiči, pedikérky, jsou OSVČ a pokud neposkytují své služby VIP zákazníkům, mají dost „vysoko do žlebu“. Z čeho by asi byli živi? Mohou přerušit živnost a „jít na pracák“. Mohou požádat o kompenzaci. Všechny tyto příspěvky jsou nějak zákonem omezeny. Určitě si tito lidé nemohou dovolit zajet si na odpočinek na Seychely.
  Teď mne napadá, tito lidé si svou činností vydělávají na budoucí starobní důchod. Jak se jim bude v budoucnu do nároku na starobní důchod započítávát tato koronavirová doba?

 12. Renata Odpovědět

  Jaktože v televizním pořadu Prima jízda byla prezentovaná proměna ,když je Lockdown . Zákaz pohybu osob.Tak za stejných podmínek můžou být tedy otevřeny všechny provozovny .

 13. Irena Odpovědět

  Do práce chodíme každý den bez testů!!!! Natestují nás jednou za týden, každý den je na vrátnici měřič teploty. A ke kadeřnici a do obchodů s oblečením budu potřebovat test??? Takže do práce každý den bez testů ano, ale nikam jinam. To se svět rozdělí na getha? Ti naočkovaní budou moct všude ( mimochodem jsou to teď jen důchodci) a my pracující, kteří živíme tu naši darmožroutskou vládu nesmíme nikam? Já to nechápu!!!!

  1. Aster Odpovědět

   Já pracuju celý rok – jsem OSVČ a testovat se ze zákona musím každý týden sama a sama si to taky musím platit – povinně – ale ty testy, které jsem musela zaplatit, mi nikde neuznají – to je fajn, ne? na co, si , vy, zaměstnanci, do prčic, stěžujete? zavřete huby anebo jděte podnikat – to teprve poznáte to pravé – fňukny.

 14. Marcela Odpovědět

  Jako vy spoléháte na to, že lidi chodí ke kadeřníkovi stejně „natajňačku“..? Tak to už je vrchol neschopnosti dát lidem srozumitelná, kompletní a hlavně rozumná pravidla. Jinak jsem se NIKDE nedočetla, že pokud budu mít kompletní očkování (certifikát), tak se mě testy nebudou týkat nebo se také pletu? Nebo to platí jen v Bavorsku? Jít ke kadeřníkovi za cca 1200 Kč, komplet naočkovaná a ještě dát 1500 za test..? To opravdu nemyslíte vážně. Celé je to pitomost, protože třeba pedikura, pokud mě objedná na určitý čas, budeme tam samy dvě, mezitím vydesinfikuje křeslo, nástroje stejně desinfikují, já hadr na hubě, ona na konci mé nohy taky s rouškou, tak jaké tady je riziko nakažení ???! Proboha proberte si už vy mocní..! A ještě vyleze paní Schilerová vždy s načesanou hlavou..??! Už ty lidi opravdu hodně štvete 🙁

 15. Jiří Odpovědět

  Příjemci různých kompenzací si vždy poradí jak to udělat aby je dostali. Ale při tom pracují na černo . Proto se dožadují dalších kompenzací . Je to pro ně výhodné . Nemusí platit daně z příjmu . Je lepší být v karanteně a dostat nějaké peníze , a k tomu si vydělat peníze . Samozřejmě kadeřnici přijedou do domu , ale také si nechají zaplatit i tu jízdu a tím mají více peněz do kapsy . Tak se rozkrádá stát ! Chce to kontrolu a postihy .

  1. Aster Odpovědět

   Kompenzace? jsi oks? asi evidentně nevíš, o čem žvatláš – házíš všechny do jednoho pytle – přijdeš někomu něco udělat a první otázka zní: dáte mi to bez papíru? A víš, ty asine, že když máš legálního zaměstnance (rozuměj, ňufe, člověka, kterého nahlásíš a odvádíš za něj všechno), tak prostě se ti „dělat bez papíru“ nevyplatí – to nemá cenu komentovat – jen toto – až budeš jednou opravdu potřebovat řemeslníka, tak si vzpomeň na tento svůj pitomý komentář.
   Kompenzace – ty ňufe , na to nedosáhnu a 90% lidí taky ne, protože je to nastavené tak, aby to nevyšlo – to je celá „pomoc“ – a když tom víš..nic.., tak o tom radši nepiš.

 16. Alena Odpovědět

  Je to tak,lidé do obchodu mohou bez testu,je jich tam hodně,ale do kadeřnictví se musí s testem a to se tam nikdo netlačí,a jsou tam 2-3 lidé,tak co to je za pitomost.? A taky testy se odebírají v ochranných oblecích,ale mi si je můžem klidně dělat i sami a děti ve školách taky klidně i samy a nepotřebují se ani rukavice.Tak to zase tak hrozná nákaza nebude!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *