Srdce

Podle WHF způsobuje covid-19 kardiovaskulární onemocnění

Koronavirus je aktuálně na vzestupu a počty nakažených se stále zvyšují nejen v Evropě, ale po celém světě. S vakcínou se hned tak počítat nedá a nyní Světová federace srdce přišla ještě s dalším nepříjemným zjištěním. Rapidně vzrostl počet kardiovaskulárních onemocnění. K tomuto prohlášení došlo k příležitosti oslavy Světového dne srdce. World Heart Federation, tedy WHF se zmínila také o třech faktorech, které za tímto vzrůstem jsou.

Tři hlavní faktory vzrůstu kardiovaskulárních onemocnění

Podle Světové federace srdce se jedná o tři základní faktory. V první řadě patří lidé s kardiovaskulárním onemocněním mezi rizikové skupiny. Druhým argumentem je fakt, že samotný virus může negativně ovlivňovat samotnou funkci kardiovaskulárního systému. Třetím faktorem je strach pacientů z návštěvy specialistů. Nevyužívají urgentní péči a chtěli se vyhnout právě nákaze koronavirem.

Propojení globální zdravotnické komunity v boji proti kardiovaskulárním onemocněním

Jedním z hlavních cílů World Heart Federation je spojení globální zdravotnické komunity v případě boje s kardiovaskulárními chorobami. Ty každým rokem zabíjí 17,9 milionu lidí. Světová federace srdce hovoří o tom, že se lidé mají rozhodovat srdcem a myslet na společnost i své blízké. Prezidentka WHF Karen Sliwa hovoří i o tom, že onemocnění covid-19 může negativně ovlivňovat kardiovaskulární systém zdravých lidí.   

Příčin kardiovaskulárních nemocí je více

Kardiovaskulární onemocnění mají spousty příčin, tradičně se jedná o kouření, vysoký krevní tlak, diabetes, znečištění ovzduší, konzumaci alkoholu a tak dále. Světová federace srdce chce, aby se změnil přístup ke zdraví nejen u jednotlivců, ale u celé společnosti. Jinak WHF spustila rozsáhlou studii globálního charakteru, která se snaží zkoumat vztah mezi onemocněním covid-19 a kardiovaskulárními nemocemi. Zapojit se do diskuzí bude možné online od 29. září v 15:00 středoevropského času.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *