Nohy

Podiatrická péče: Bolesti nohou mohou mít závažný charakter

Bolí vás často nohy a už vás nebaví tyto nepříjemnosti snášet? Rozhodně nemusíte! Naopak i při krátkodobých nadměrných bolestech dolních končetin je vhodné obrátit se na specialisty. Že nemáte tušení o jejich existenci? Nevadí, v následujících řádcích se budeme podiatrickou péčí zabývat mnohem podrobněji. Na počátku se zaměříme na to, co vlastně podiatrie je. Následně se soustředíme na podiatrickou péči a v neposlední řadě doporučíme také specializovanou kliniku.

Co jsou podiatrie a podologie?

Velmi důležité jsou dva termíny, jež se případné léčby bolavých nohou týkají. Tím prvním je podiatrie. Jedná se o vědu, která se zabývá právě studováním nohy, jejím anatomickým složením, fyziologií a nepřirozenými fyziologickými změnami. Zároveň jsou jejími předměty i léčba a případné ošetření jak nemocných, tak i zdravých nohou. Podologická centra se specializují na statické i na dynamické ošetření nohou. Dokážou eliminovat bolestivé stavy prostřednictvím výroby a instalace speciální stélek anebo jiných metod. Věnují se také mykózám, patním ostruhám, vybočenému palci označované mu jako hallux valgus anebo zarůstajícím nehtům.

Komplexní přístup specialistů

Určitě se vyplatí spolehnout na specialisty, kteří se věnují problematice podiatrické péče komplexně. V centru SKIN CARE Liberec se skládá ze 3 základních kroků.

Komplexně pojatý kineziologické rozbor

Nesmírně důležitou roli v celé problematice bolesti nohou hraje bezesporu celková diagnostika pohybového aparátu. Specialista přímo na klinice s vámi prokonzultuje vaši anamnézu a bude se snažit co možná nejhlouběji proniknout přímo do vašich aktuálních zdravotních potíží. Samozřejmě taktéž tento fyzioterapeut zkontroluje plosky a vaše nohy za pomoci speciálního podoskopu. Poté bude pokračovat kontrolou celého vašeho pohybového aparátu. Soustředit se bude na aktuální pohyblivost kloubů, vazů, celkovou sílu svalstva a koordinaci pohybů. Posoudí i zakřivení páteře a postavení osy v oblasti dolních končetin. V neposlední řadě s vámi odborník prokonzultuje vaši obuv.

Bolesti nohyZdroj obrázku: skincareliberec.cz

Stanovení návrhu terapie

Výsledky úvodního vyšetření velmi efektivně poslouží k navržení optimální terapie, jež bude mít za úkol ulevit vašim aktuálním bolestem. Jestliže se jedná o chronické obtíže, bude celý systém podpůrných opatření navržený takovým způsobem, aby se situace v dlouhodobém horizontu postupně začala lepšit.

Absolvování terapie

Profesionální fyzioterapeut ovládá hned několik metod, jejichž prostřednictvím dokáže při bolestech ulevit. Často postupy kombinuje. Nejčastěji se jedná o následující techniky:

  •           korekční cvičení,
  •           ošetření biostimulačním laserem,
  •           metodu suché jehly,
  •           tejpování
  •           a mnohé další.

Když je zapotřebí speciálního ošetření…

Ve zmiňovaném zdravotnickém zařízení se postarají o zcela specifické obtíže. Jmenovat bychom měli hned na začátek léčbu nehtových plísní pomocí specializovaného laseru. Jako jediná tato společnost v Libereckém kraji využívá laseru FOX III. Vyléčeny budou navíc plísně, jež jsou vysoce rezistentní vůči antimykotikům. Samozřejmostí je také přístrojová pedikúra. Ta je velmi jemná a přitom maximálně účinná. Suché broušení frézkami v maximálních otáčkách je vysoce účinné a bezpečné. Nehrozí žádná poranění, potažmo infekce a otoky. Bez problémů mohou být ošetřeni i diabetici.

Specifické stélky pomohou v bezbolestném pohybu

Vyrobit si budete moci nechat také individuální stélky obuvi. Právě ony dokážou optimalizovat fungování plosek nohou a vůbec pohyb dolních končetin. Zhotoveny jsou přímo na míru vašim potřebám.

Rozhodli jste se, že vašim nohám dlouhodobě ulehčíte a zjistíte, v čem tkví vaše potíže? Stačí si jen zjistit více zde.

Zdroj: www.skincareliberec.cz

Zdroj náhledového obrázku: skincareliberec.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *