Počet lidí závislých na potravinových bankách se zvyšuje

Rostoucí ceny potravin a vyšší výdaje za bydlení a energie nutí stále více lidí využívat služeb potravinové banky. Do potravinové banky je možné přispět v rámci probíhajících sbírek, nebo do fondu přispívají také obchodní řetězce, které do potravinové banky věnují přebytky a potraviny, které by se jinak nevyužily.

Komu potraviny z potravinové banky pomáhají?

Systém potravinových bank slouží jako podpora pro lidi, kteří na tom nejsou finančně dobře. Konkrétně se jedná například o osamělé seniory, rodiče samoživitele s nízkými příjmy, děti z dětských domovů, ale třeba i postižené nebo lidi bez domova. Zkrátka jde o pomoc v podobě potravin a drogistických výrobků, která je určená pro každého, kdo potřebuje. Bohužel se však množství lidí, kteří tuto pomoc potřebují, zvětšuje. A to především vlivem zvyšujících se cen a výdajů za bydlení.

Sbírky potravin pomáhají potřebným

O zhoršující situaci hovoří i data získaná přímo z potravinových bank. Počet potřebných narůstá. Zatím se však daří plnit potravinové sbírky, takže je možné pokrývat i mírně zvýšenou potřebu. Jak to však bude do budoucna je otázkou. Darované produkty jsou totiž v mnoha případech pro konkrétní lidi velmi důležité a mohou jim zajistit základní komfort a výživu.

Foto: Pixabay

Počet lidí v nouzi závislých na potravinových bankách výrazně narůstá, jsem proto moc ráda, že se celá síť obchodů Tesco zapojí do letošní podzimní sbírky, abychom maximalizovali pomoc potřebným. Naše spolupráce s potravinovými bankami se datuje již od roku 2013, celkem jsme potravinovým bankám za poslední rok poslali 579.000 porcí jídla z potravinových sbírek. Vážíme si každého zákazníka, který se zapojí, ať už fyzicky na obchodech Tesco, nebo online v rámci služby Tesco nákupy,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka společnosti Tesco Česká republika.

Zdroj: PROTEXT ČTK

Náhledové foto: Pixabay