Péče o pokožku začíná vždy zevnitř

Zdraví a krásný vzhled naší kůže obvykle není něčím, co se objevuje jen tak samo od sebe. Prakticky každého někdy postihly nepříjemné skvrny, vyrážky nebo “jen“ matný a nezdravý vzhled. A jak proto tomu všemu bojovat? Například stravou.

Samozřejmě, ani prevence není všemocná, ovšem čím více se jí věnujeme, tím lepšími výsledky nás nakonec potěší. Takže co všechno může ovlivnit stav naší kůže?

Zdravá strava je při péči o pokožku základ

Chceme-li na to jít pěkně od píky, musíme se ze všeho nejvíc zaměřit na příjem kvalitních bílkovin. A hned za nimi stojí v žebříčku důležitosti nenasycené mastné kyseliny. Ty lze najít zejména ve dvou potravinových skupinách:

  • olejnatá semena (ořechy, sezam, slunečnice, dýňová semena…),
  • šetrně lisované oleje, nejlépe panenské (ideálně doplní zeleninové saláty).

Další možností jsou také potravinové doplňky, obsahující omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. Naopak zelenina nedá naší pokožce ani zdaleka tolik, kolik si slibujeme. Nabídnout může zejména betakaroten (dýně, listová zelenina, karotka apod.).

kuze1

Dětské přípravky a další mýty…

Není pravdou, že rozdělení kosmetiky na ženskou, mužskou a dětskou je jen marketingový tah. Všeobecně platí, že dětská pokožka je tenčí a tím pádem i mnohem vnímavější k nejrůznějším negativním vlivům.

Ženská pokožka zase zpravidla vyžaduje více péče než mužská, takže obvykle mívá více hydratujících složek. Naopak použití dětské kosmetiky na dospělou kůži krokem špatným směrem není. Velmi citlivým lidem může tento krok skutečně pomoci.

Může nám pomoci sádlo?

Budeme-li se bavit o vnějším užívání, tak ano. Vždyť v poslední době se k němu trendy často vracejí. Pokožku promašťuje přirozeně a působí také regeneračně. Proto je ideálním nosičem (vehiculem) mnoha účinných látek. Domácí masti z vepřového sádla tedy rozhodně nejsou OUT. Naopak.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *