Běhání

Pár tipů, jak si zamilovat běhání

Láká vás běhání, ale nemůžete se k němu dokopat? Stále ho odkládáte, protože máte přece důležitější věci na práci, a nebo se bojíte, že vám snad brzo dojde dech či vás začnou bolet klouby? Nyní se bát nemusíte! Máme pro vás pár užitečných tipů, díky kterým si běhání přímo zamilujete!

Prokládejte běh chůzí

Pokud běháte poprvé, začněte hezky pomalu a s rozvahou. Neukousněte si hned na začátek velké sousto a pro první vyběhnutí zvolte indiánský běh. Neboli střídání chůze a běhu.  Pro začátek zvolte rychlou chůzi a po pár minutách se proběhněte. Můžete si zvolit jakýkoliv časový interval, který je pro vás vhodný. Někomu vyhovuje jít rychlou chůzí pět minut a pak se dvě minutky proběhnout. Záleží opravdu na vás a na tom, jak se vaše tělo cítí. Při dalších vyběhnutích zkracujte dobu chůze, a naopak prodlužujte čas, kdy běžíte.

Pitný režim je základ

Nikdy nezapomínejte na láhev vody sebou. Pokud začínáte běhat je vhodné ji mít vždy při ruce, ať si nemusíte kvůli zapomenuté lahvičce krátit tréninky. Při teplých letních dnech na láhev nezapomínejte obzvlášť. Nastává otázka, kam si lahvičku schovat. Můžete použít malý batůžek na záda. Ovšem velmi účelná je ledvinka, kterou si dáte kolem pasu. Poté pro vás nebude problém se i při běhu napít. Vodu pijte po malých doušcích.

Ve dvou se to lépe táhne

Běhání ve dvou má hrozně moc výhod. Parťáci se navzájem motivují a nakopávají se k tomu, aby šli spolu běhat i v nepříznivých podmínkách. Pokud budete běhat se zkušenějším kamarádem, co běhá už řadu let má to pro vás nespočet výhod. Váš parťák vám může doporučit mnoho tipů jako například dobré trasy pro běh. Rady, jak správně pracovat s dechem během aktivity a samozřejmě vás i k častějšímu běhání. Ovšem ani kamarád nebo kamarádka, která s během teprve začíná může být skvělým parťákem. Nebudete se navzájem brzdit, protože oba budete mít podobné tempo běhu. A hlavní je, že ani jednomu z vás se nebude chtít přiznat, že chcete s během skončit, takže se hecnete a začněte pravidelně běhat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Svět zdraví je bezbřehý. Jak se cítit co nejlépe? To neví nikdo, ani já. Přesto vám nějaké zajímavosti prozradím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *