Oči

Zdravotní problémy, které poznáte z očí

Dnes se zaměříme na smyslový orgán, díky kterému vidíme. Ano půjde o oči. Nebudeme se však zabývat jeho nemocemi a podobně. Naopak se podíváme na to, jaké zdravotní problémy vašeho těla lze zjistit podle stavu vašich očí. Pojďme tedy na to!

Nažloutlé oči

Pokud máte bělmo, které nemá přirozenou bílou barvu, nýbrž se zabarvuje jemně či více do žluta, určitě to nevěstí nic dobrého. Může jít o onemocnění či špatnou funkci jater nebo třeba o žloutenku. Určitě je dobré, pokud máte takto žluté bělmo, zajít za lékařem, který by měl ideálně udělat krevní rozbor. Z toho lze pak usoudit, co za problém tuto žlutou barvu očí způsobuje.

Krvavé tečky v očích

Červené, zarudlé či krvavé oči má často spousta lidí. Může jít o důsledek únavy, stresu, námahy očí. Co se stává již méně často je výskyt červených, krvavých teček v očích. V takovém případě byste určitě měli zpozornět. Často nepůjde o nic vážného, existují však situace, kdy takové prosáknutí krve může způsobovat diabetes. Není tedy od věc s tímto problémem navštívit vašeho lékaře. Zvláště pak, pociťujete-li i další příznaky tohoto onemocnění. Mezi tyto patří například častý pocit žízně, častější močení a suchá kůže.

Kruhy pod očima

Přesuňme se od očí trochu níže. Řeč totiž bude o kruzích pod očima. Tmavé oblasti mohou být způsobeny mnoha faktory. Mezi ty nejčastější patří například únava nebo stres. Zpravidla jde o chvilkovou reakci organismu na nedostatek spánku. Máte-li však kruhy pod očima trvaleji, může to indikovat jiné problémy vašeho těla, než je jen chvilkový nedostatek spánku. Kruhy pod očima mohou signalizovat problémy ledvin. Je-li totiž jejich funkce narušena, může v těle docházet k zavodňování. Právě toto zavodňování pak můžete pozorovat právě pod očima. Nemusí však jít jen o ledviny. Kruhy pod očima mohou mít na svědomí i problémy se žlučníkem a játry.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Svět zdraví je bezbřehý. Jak se cítit co nejlépe? To neví nikdo, ani já. Přesto vám nějaké zajímavosti prozradím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *