Odsávání hlenů u dětí dokáže nahradit smrkání

Když nejmenší členy rodiny navštíví rýma, spojená s ucpaným nosem, přijdou obvykle ke slovu nosní kapky. Co na tom, že leckdy mají podobu jen ošetřené mořské vody a jejich účinek bývá zejména u nejmenších miminek, která ještě neumějí smrkat, leckdy diskutabilní.

Dobré řešení však máme po ruce. Je jím odsávání hlenů. Ovšem v mnohem modernější a lepší podobě. A na co tedy vsadit?

Vysavač je už dávno ze hry

Ještě donedávna se odsávačky dělily na dvě skupiny: hlučné a neúčinné. Ty první se napojovaly na vysavač a při jejich použití hrozilo při neopatrné manipulaci i nepříjemné zranění citlivé dětského nosu. Druhý typ odsávaček byl zase odkázán výhradně na ruční pohon, ovšem zabudovaný balonek obvykle k odsátí dostatečného množství hlenu nestačil.

Zdroj obrázku: Pixabay

Dnes jsou však naštěstí možnosti mnohem lepší. K mání jsou elektrické odsávačky, ale i ty na baterie. Výhodou je, že účinnost obou těchto typů je prakticky totožná. Připojíte je k elektrické síti a v případě baterií je jednodušeji sbalíte i sebou na cesty. Žádná zdravotní rizika nehrozí.

Náš tip: pokud chcete mít opravdovou jistotu, chtějte odsávačky hlenů, vyvinuté ve spolupráci s předními ORL lékaři.

Proč vlastně odsávat hleny

Smrkán se rýmy přirozeně zbavuje a tím jí bráníme proniknout do hlubších prostor v plicích. Pokud bychom to nedělali, dočkali bychom se nejspíš velmi brzy nepříjemného zánětu dýchacích cest nebo dokonce zápalu plic.

V tomto směru tak odsávačka dokáže smrkání plnohodnotně nahradit. Navíc se dítěti uleví při dýchání, snáze bude přijímat potravu v neposlední řadě se nemusíte bát ani o jeho spokojený spánek. Určitě je tedy vhodné pořídit si odsávačku do své domácí výbavy. Koneckonců, upotřebíte jí až do dvou let věku dítěte. Teprve tehdy se totiž naučí pořádně smrkat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.