Covid fotbal

Covid-Sport 2: Druhá pomoc sportu bude poloviční

Přichází další program, který by měl podporovat sport. Vláda na jednání schválila program označený jako Covid-Sport 2. Výborně, zdá se, že se blýská na lepší časy a sportovní kluby dostanou kompenzaci za ušlé zisky. Sportovci přijdou také k nějaké rekonvalescenci. Jak to vlastně s onou podporou bude a komu je určena? Na to se podíváme podrobněji v tomto článku.

Takřka bez prodlení

Na spuštění prvního programu Covid-Sport se čekalo fakticky tři měsíce od vypuknutí pandemie.Vyhlášen byl na počátku měsíce června. Mnohé kluby už tak našly jiné řešení a nechtělo se jim navíc řešit zdlouhavé papírování, které bylo s tímto programem spjaté. I tak ale vše nějak zafungovalo. U druhého programu prodleva nebyla, nicméně jde o řešení, které má určité trhliny.

Zaměřeno hlavně na profesionály

Program Covid-Sport 2 je určen především pro profesionální sportovce. Jedná se ale jen o určitá sportovní odvětví. jsou jimi fotbal, hokej, basketbal, volejbal a házená. Otázkou zůstává, jestli si pomoc zaslouží jen profesionálové. Peníze by přece měly mířit hlavně dětem a mládeži. Tito amatérští sportovci se také snaží pro svou kariéru dělat maximum a finanční prostředky k tomu bezesporu potřebují.

Proč jen tyto kolektivní sporty?

Podle mnohých argumentů jde o olympijské sporty. Co ale třeba taková atletika, plavání, lyžování, tensi či florbal a jiné sporty? Vždyť jen zmiňovaný florbal má doslova obří základnu a spousty fanoušků.

Pomoc pro pořadatele sportovních akcí

právě jim mají jít také finanční prostředky. Nepůjdou tedy primárně podnikatelům ve sportu, ale těm, kteří akce pořádají. Pravda je ta, že mnohdy jde o totožné subjekty. Jde ale akce plánované do 31. července. Co ale některé další, které se budou konat třeba v srpnu?

Tak jako tak je vládní pomoc hodně selektivní, což zřejmě úplně dobře není. Tak uvidíme, jak se bude sportu dařit. Snad všechno vyjde tak, jak má…

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *