chřipka

Odhalte rychle příznaky chřipky

Chřipka je nejčastějším virovým onemocněním, které vás může zejména v chladných měsících roku přepadnout. Jedná se o vir, který se šíří vzduchem, takže se stačí nedechnout a rázem se dostane do plic a průdušek. Typické je pro virus chřipky především to, že se velmi rychle množí. Svůj počet dokáže zněkolikanásobit již po pouhých čtyřech hodinách. Postižené buňky se postupem času šíří velmi rychlým způsobem a umí nakazit i úplně zdravý organismus. Množení samotného viru pomalu končí po 48 hodinách.

První přepadení chřipkou

Chřipka je typická především rychlým překvapením organismu. První příznak vypadá tak, jako by na vás někdo doslova hodil deku. Během dne budete cítit velmi nepříjemné mrazení a postupem času vám bude zima. Současně vás bude bolet za ušima a také nastanou typické pohyby očí. Po nějakém čase se bolesti stupňují a typická je například bolest kloubů a v neposlední řadě krku. Ten mnohdy budete cítit již na úplném počátku při nakažení. Po ránu budete vypadat, jako by vás někdo fyzicky napadl.

Další dva dny ve znamení kašle

Následující dva dny jsou charakteristické silným kašlem a také bolestí v oblasti hrudníku, která je jím do značné míry způsobena. Ucítíte bolest přímo za hrudní kostí. Zapomenout bychom neměli ani na svalové bolesti. Velmi nepříjemnými příznaky mohou být také zácpa a zvracení. Dostavit se ale nemusí pokaždé. Typická je i celková vyčerpanost a odevzdanost nemocného.

Nekomplikovaný průběh chřipky

Pokud není průběh chřipky komplikovaný, můžete být bez větších potíží fit do pouhých 3 až 5 dnů. Horečka bude postupem času ustupovat, nicméně celková únava organismu bude přítomná stále. I proto je zapotřebí klidový režim po celou dobu léčby. Nebezpečí tkví hlavně v přechození chřipky. To může vést příště k mnohem komplikovanějšímu průběhu této nemoci.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *