Švestky

Očista střev za pomocí švestek

Očist střev je poměrně často diskutovanou záležitostí. Optimální je, když probíhá vyloženě v souladu s přírodou pomocí určitého druhu ovoce či zeleniny. Klasiku představuje zejména očista střev lněným semínkem. Jinak se hojně provádí i očista střev slanou vodou. Naším tipem je očista střev švestkami. Že se vám zdá tento způsob poněkud neortodoxní? Nevadí, podíváme se na něj mnohem podrobněji a poukážeme si i na další účinky švestek na lidský organismus, kterých je hned několik.

Spousty tělu prospěšných látek

Švestky se vyznačují obsahem spousty zajímavých látek. Začít bychom měli obrovským množstvím vitamínů z řady B. Mimo vitamínu B12 a biotinu se v těchto tradičních plodech nacházejí úplně všechny. Švestky jsou vynikající především na zácpu. Doporučují se prakticky vždy, a to jak v čerstvém, tak zejména v průběhu roku dostupnějším kompotovaném stavu. Jinak jsou podle všeho vynikající také na nervy. Ne, že byste se ihned po konzumaci švestek uklidnili, nicméně chutnají a postupně pomohou třeba i z takovýchto stavů.

Švestky očistí jak střeva, tak i klouby

Když si dáte švestky, rozhodně pomůžete vašim střevům. Ta se díky jejich konzistenci dokonale očistí po stranách. Jinak obsahují i železo, jež je pro tělo také velmi důležité. Jednou za čas se vyplatí dát si švestky i na klouby. Lidé trpící revmatem by o této tematice mohli zdlouhavě hovořit. Dochází také k vypláchnutí ledvin a tělo neukládá látky škodlivého charakteru na místech, kde by se tak nemělo stávat. Dále je třeba zmínit dokonalou podporu trávení.

Konzumace švestek v různém stavu

Jak budete švestky konzumovat, je už pouze a jedině na vás samotných. Optimální je logicky čerstvý stav. Sehnat je ale takto ve vysoké kvalitě v obchodě není jednoduché. Výborné jsou švestkové kompoty anebo černá omáčka ze švestek. Možností je zkrátka hodně. Zapomenout přitom nemůžeme ani na povidla, jejich vaření doma je zábavou a společenskou událostí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *