Obnovte kvalitu svých vlasů. Hned!

vlasy

Známe to všichni (nebo spíš všechny). Zhoršená kvalita vlasů je věčné téma, které řeší odborníci i laická veřejnost. Zejména v časech koronavirové pandemie si mnoho lidí všimlo, že po prodělání nemoci začaly jejich vlasy strádat. Horké počasí, pražící slunce a chlorovaná voda bazénů kadeřím také neprospívá. Naštěstí existuje několik způsobů, jak své hřívě pomoci. A některé fungují prakticky hned.

Základní kámen

Začneme pěkně od podlahy. Jak se stravujete? Pokud se dokola živíte pečivem, slanými a sladkými pochoutkami či tučným bůčkem se zelím, nejspíš vás nepřekvapí, že zhoršení vlasů můžete přičíst na vrub svému jídelníčku. Bujná kštice potřebuje dostatek vitamínů, především těch ze skupiny B a vitamín A. Všechny tyto nezbytné látky najdete v ovoci a zelenině, v droždí a oříšcích. Vlasům dopřejte i výživu plnou aminokyselin. Zařaďte do svého jídelníčku ryby. Zvlášť teď v létě oceníte jejich rychlou a snadnou přípravu. Komu by se v tomhle horku chtělo stát hodiny u sporáku?

vitamínyVitamíny: foto Pixabay

Vzhůru do kadeřnictví (nebo na internet)

Následuje rada pro ty, jenž mají jídelníček sice bravurně vychytaný, ale vlasy zatím vyladit nezvládají. Nebojte se, právě od toho jsou na světě profesionálové z oboru kadeřnictví! Zajděte do salonu a poproste o keratinovou kúru. Že nevíte, co je to keratin? Je to bílkovina, kterou můžeme považovat za základní konstrukční jednotku vlasu. Keratinová vlákna drží vlas pohromadě a chrání jej před teplem a poškozením. Pokud však dojde k poškození vláken, vlas je náchylný k vysoušení, spálení a více se láme. Keratinová kúra pomáhá bílkovinnou ochranu vlasů obnovit. Kadeře jsou po ní pevnější, lesklejší a méně vypadávají.

vlasyVlasy: foto Pixabay

Někoho může odradit vyšší cena keratinového zákroku. Pro tyto případy mám v rukávu ještě jeden tip: zkuste to doma. Keratinové přípravky se dají koupit volně na internetu a pokud máte šikovné ruce, zvládnete aplikaci hravě. Docílíte tak krásných vlasů během chvilky. Pečlivě si ale přečtěte přiložené informace, nechcete přece riskovat alergickou reakci.

Vlasy: náhledové foto Pixabay

Starat se o své zdraví je základ a udržet si jej je dlouhodobý proces. Ráda se s vámi podělím o své zkušenosti a zajímavosti z tohoto odvětví.