Test covid

Nový test na koronavirus vám sdělí výsledek do 15 minut

Nebaví vás čekat dlouhé hodiny nebo i dny na výsledky z hygieny? Současné vytížení testovacích kapacit laboratoří je značné. Ale naštěstí by snad už brzy mělo být vše jinak. Nové antigenní testy NADAL(R) na Covid-19 z Německa byly totiž nedávno schváleny pro použití v EU, takže by brzy mohly být k dostání i u nás.

Výsledek tohoto testu je navíc opravdu bleskový. Budete ho mít k dispozici už za pouhých 15 minut. Jde tedy o skvělé řešení například pro školy, domy seniorů, firmy, nemocnice apod. Ale je pravděpodobné, že se uplatní třeba i na letištích nebo velkých akcích.

Jak je to s čísly? Budete překvapeni

Nejrůznější rychlotesty u nás bohužel nemají příliš dobrou pověst, tu by ale mohl NADAL(R) změnit. Má totiž diagnostickou specificitu (informací o tom, zda konkrétní test umí zachytit všechny zdrav osoby rozdrobující se testu a označit je jako zdravé) vyšší než 99,9 % a diagnostickou senzitivitu (sdělení, zda všechny osoby, jež test označí jako nemocné, skutečně nemocné jsou) pak na 97.56 %. Lze tedy očekávat poměrně přesné výsledky.

Zdroj obrázku: Pixabay

„Antigenní test NADAL(R) Covid-19 jsme vyvinuli pro širokou veřejnost. Tento test umožní otestování většího počtu osob na Covid-19, což umožní okamžité zachycení nakažených osob a současně pomůže ochránit ostatní lidi,” nechal se slyšet Roland Meissner, generální ředitel firmy nal von minden GmbH, se sídlem v německém Moersu, která za celým nápadem stojí.

Jak bude nový test fungovat?

K jeho provádění bude potřeba zdravotnický zásah, nejde tedy o test pro laické použití. Odebírá se vzorek hlenu ze sliznice úst nebo nosohltanu, k čemuž slouží speciální vatová tyčinka. Odebraný vzorek se poté umístí do speciálního roztok a kazety. Celý proces je velmi podobný těhotenskému testu. Po 15 minutách lze odečíst výsledek.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

 

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *