Nahá

Nosit spodní prádlo nebo ne? Existují zdravotní výhody chození „na ostro“

Jít „na ostro“ je způsobem, jakým označujeme, že na sobě nemáme žádné spodní prádlo. Tato praktika je u jedněch velmi oblíbená, jiní si to neumí ani představit. Určité výhody chození „na ostro“ ale skutečně existují! A to jak pro muže, tak také pro ženy. Tyto výhody se mohou lišit pro obě pohlaví vzhledem k odlišnosti pohlavních orgánů. Řada těchto výhod je spojena právě s letním obdobím.

Kvasinkové infekce

Ženy, které se rozhodnout vyjít si bez spodního oblečení, mohou pociťovat výhody zejména v letním období, kdy hrozí kvasinkové infekce. Pro kvasinky je ideální teplé a vlhké prostředí, které spodní prádlo bohužel pomáhá udržovat, jakkoli je prodyšné. Pokud si žena vyjde bez spodního prádla, je zajištěna lepší vzdušnost. Někdy ženy nosí také příliš těsné spodní prádlo, které jen podporuje vznik kvasinkových infekcí.

Nahý

Foto: Pixabay

Zápach a nepohodlí

Vzhledem k tomu, že spodní prádlo zachycuje pocení v genitální oblasti, můžete být „cítit“ trochu více, než je obvyklé. Pravidelná hygiena může pomoci tento problém odstranit. Nebo choďte „na ostro“. Vynecháním spodního prádla se váš pot odpařuje a zápach je tedy na minimu. Pohlavní orgány jsou také chráněny před nepohodlím, které je způsobeno tření látky o zpocenou pokožku. To může způsobit podráždění.

Alergické reakce a zvýšená citlivost

Bohužel i oblečení, jako je spodní prádlo, obsahuje umělá barviva a další nebezpečné složky. Ty mohou vyvolat alergické reakce, jako je kontaktní dermatitida. Projevuje se různými hrbolky, výstupky, puchýři, začervenalou pokožkou. Vážnější infekce mohou poškodit přilehlou tkáň – v okolí vašich genitálií. A rozhodně se nejedná o nic příjemného.

Svědění a houbové infekce mužů

Také muži jsou v létě náchylnější k zapaření genitálií. Mohou se u nich vyvinout houby jako je tinea cruris. Projevují se zčervenáním a svěděním. Díky vynechání spodního prádla je zajištěno více vzdušnosti, méně tepla a vlhkosti. A tím i méně houbových infekcí u mužů.

Produkce spermií

Spermie jsou produkovány varlaty. Jejich ideální teplota by měla být asi 34,4 °C, což je o něco nižší teplota, než je teplota vašeho těla. Pokud muži nosí spodní prádlo (zejména příliš těsné) způsobuje to, že teplota těla zvyšuje teplotu varlat. A varlata mají vyšší teplotu, která není tolik ideální pro tvorbu spermií. V dlouhodobém horizontu může dojít k výraznému snížení šance na oplodnění partnerky.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/going-commando-men#overview

Foto: Pixabay

2 komentáře

  1. Aster Odpovědět

    Ať si každý chodí, jak mu to vyhovuje.
    Já pracuju v terénu a chodit naostro je pro mně nepřijatelné – sukni v práci mít nemůžu a denně prát pracovní oděv – tak na to fakt nemám náladu ani čas ani tolik „hader“.
    Denně čisté spodní prádlo (nejlépe bavlněné a bílé) je základ a jistota, že mě výše uvedené problémy minou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *