Pět nápojů pro štíhlou postavu

Matcha tea

Hubnutí je běh na dlouhou trať, a tak se pomocná ruka vždycky hodí. Tuk uložený v blízkosti vašeho břicha může způsobit různé choroby, zpomalení metabolismu a samozřejmě také nárůst hmotnosti. Většina žen si všímá zejména oblasti svého pasu, když se snaží zhubnout. Ale právě tuk, který se ukládá uvnitř, je ten, který je nebezpečnější. Může způsobit vznik cukrovky, srdečních chorob a omezit fungování některých orgánů.

Jak se zbavit tuku na břiše?

Základem je upravit svůj jídelníček a nahradit ho za zdravé zdroje potravin. Pít byste měli pokud možno jen čistou vodu nebo neslazené nápoje. Níže představujeme pět nápojů, které vám mohou pomoci v dodržení pitného režimu a současně pomáhají při odstraňování břišního tuku. Obsahují jen malé množství kalorií, takže jsou dovoleny i při dietě.

Matcha Tea

Tento čaj obsahuj katechiny, což jsou sloučeniny, které pijete v každém zeleném čaji. Výhodou u Matcha Tea je to, že je zkonzumujete všechny, zatímco v klasických zelených čajích pijete jen výluh z listů. I ten může být sice účinný, zdaleka ale ne tak, jako když tyto listy vypijete zcela (jeden šálek Matcha Tea odpovídá deseti šálkům zeleného čaje). Právě katechiny podporují uvolňování tuku z břišních buněk a podporují také funkci jater: ty pak mohou rychle přeměnit tento tuk na energii. Matcha Tea se používá pro celkově rychlejší metabolismus a rychlejší spalování tuků. Říká se, že s jeho pomocí, můžete spalovat tuk až čtyřnásobnou rychlostí.

Pu-erh tea

Foto: Pixabay

Čaj Pu-Erh

I tento čaj pomáhá při redukci břišního tuku. Nejedná se o žádnou novinku, nicméně o tradiční čínský čaj, který se používá již celá staletí. A to nejen k hubnutí, ale také k dosažení celkové pohody, například k odstranění stresu. Účinně pomáhá také při trávení. Kromě katechinů obsahuje také flavonoidy, které taktéž napomáhají ukládání břišního tuku. Stačí vypít dva šálky tohoto čaje denně.

Zázvorový čaj

Zázvor je vhodný pro hubnutí. Zabraňuje ukládání břišního tuku. Navíc dokáže zasytit, takže toho ve výsledku sníte méně. Působí také proti stresu.

Mango Lassi

Tentokráte se jedná o jogurtový nápoj, který si můžete dopřát jako svačinku. Zbavuje břišního tuku a brání jeho ukládání. Neobsahuje žádný cukr, ve střevě vytváří zdravé bakterie.

Zlaté mléko

Tento nápoj vzniká spojením kokosového mléka a kurkumy. Tato kombinace je úžasná při hubnutí. Kurkumin, který se nachází v kurkumě, má protizánětlivé účinky. Kokosové mléko obsahuje triglyceridy se středně dlouhým řetězcem, díky kterým se tuky spalují jako zdroj energie. Pokud chcete posílit účinky kurkuminu, konzumujte jej současně s pepřem. Tento nápoj si můžete připravit sami: smíchejte 2 šálky kokosového mléka, 1 lžičku mleté skořice (kvalitní) a 1 lžičku mleté kurkumy. Přidat můžete zmíněný černý pepř nebo také stévii (bezkalorické sladidlo).

Zdroj: https://zyj-zdrowo.eu/odchudzanie/5-napojow-ktore-sprawia-ze-bedziesz-miec-plaski-brzuch

Foto: Pixabay