Co je to MCT olej a proč ho vyzkoušet?

MTC

Co se ukrývá pod tajuplnou zkratkou MCT olej? Jde o vysoce kvalitní koncentrát z kokosového oleje s vysokou výživovou hodnotou. Pokud hledáte nejlepší kokosový olej do studené kuchyně, je právě tohle ta správná varianta. V čem se MCT olej odlišuje od jiných druhů a jaké výhody přináší? To se dozvíte v tomto článku.

Veganský MCT olej

Kvalitní MCT olej má tu výhodu, že složení je čistě veganské. Pro běžné využití v kuchyni i konzumaci ve studeném stavu nabízí MCT olej hlavní výhodu v tom, že nemá žádné typické kokosové aroma ani chuť. Je totiž naprosto bez chuti a zápachu, takže nijak neovlivní výslednou potravinu. V porovnání s obyčejným kokosovým olejem je však MCT olej koncentrovaným zahuštěním právě vhodných mastných kyselin, takže jeho účinky na organismus jsou až několikanásobně větší.

Čistý olej se středně dlouhými řetězci

Pod MCT olejem si můžete představit koncentraci mastných kyselin se středně dlouhými řetězci. Takové látky jsou velmi dobře využitelné lidským organismem. Tělo si z nich dokáže efektivně vzít všechno potřebné a poměrně snadno se zpracovávají. Aby to bylo skutečně efektivní, neměl by mít kvalitní MCT olej žádné další přísady. V přípravku z Woldoshop.cz se tak nenachází žádný palmový olej ani jiné příměsi. Splňuje tak náročné normy a standardy.

Doporučená denní dávka MCT oleje

A jak MCT olej správně užívat? Díky svému specifickému obsahu mastných kyselin je MCT olej vhodný spíše pro studenou kuchyni. Snadno s ním připravíte oblíbenou neprůstřelnou kávu, ale dá se konzumovat i samotný po lžičkách. Denně se doporučují nejdříve malé dávky o několika kapkách, které ale postupně můžete navyšovat až na 1 až 2 lžíce denně. Sledujte, jak váš organismus na kvalitní MCT olej reaguje, a podle toho případně vhodně upravujte danou dávku.

Náhledové foto: Woldoshop

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.