Nevzdávejte se fyzické aktivity ani za špatného počasí. Jak se v zimě oblékat na procházku?

Oblečení

Zima je v plném proudu a člověk tráví většinu času doma v teple. Ostatně, když nejste na horách a neužíváte si sněhu, bláto venku vás určitě moc neosloví. Přesto se vyplatí čas od času vyrazit na nějakou tu procházku. Vždyť stojí za to udělat něco pro sebe a trochu se provětrat. Rozhodně byste ale neměli zapomínat na správné oblečení. Prochladnutí není zrovna příjemné. Zkoušet takto vlastní imunitu se také nevyplatí. jak se tedy správné na takovou procházku obléct?  To vám prozradíme v následujících řádcích.

Kvalitní obuv jako základ

V první řadě se zaměřte na boty. Ty musí být pevné a bytelné. Rozhodně se vyplatí vybrat si takové boty, které se vyznačují různými vychytávkami v oblasti podrážky. Ta by měla být pružná, aby se noha cítila v botách maximálně komfortně. Zapomenout nelze ani na povrch boty. Volit se vyplatí především modely nepromokavé a také solidně zateplené. Jen v takových botách bude noha v maximálním pohodlí.

Nepodceňujte ponožky

Optimální jsou především zateplené ponožky, které chrání nohu před chladem. V každém případě by měly sát pot. Levné modely tak činit nemusejí a nohy pak mohou velmi nepříjemně zapáchat. Pokud nakoupíte značkové modely, určitě se vám podobné patálie vyhnou. Vybírat si můžete třeba na https://www.eobuv.cz/sport/doplnky/ponozky.html.

OblečeníFoto: Pixabay

Teplé rukavice jako nezbytnost

Když je venku opravdu velká zima, není možné vycházet bez rukavic. Volit je možné jak tenké pletené, tak i zateplené modely, které už chrání před zimou maximálně. Velký výběr rukavic mají na https://www.eobuv.cz/doplnky/kozena-galanterie/rukavicky/panske-rukavice.html.

Kvalitní spodní prádlo a první vrstva

Velmi důležitou roli hraje určitě spodní prádlo. Mělo by být hebké a pomáhat odvést pot z povrchu těla. Vynikající volbou jsou také spodní vrstvy oděvů, které člověka dokonale zahřejí a bunda, případně kalhoty pak ochrání tělo před větrem a deštěm.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.