ostropestřec mariánský

Nejlepší očista pro vaše játra

Játra představují velmi důležitý vnitřní orgán, který našemu tělu pomáhá bojovat s různými toxickými látkami. Do organismu se jich bohužel dostává více než dost. Hodně důležité je nechat vaše játra jednak oddechnout zdravější stravou a jednak jim pomoct v očistě. Výbornou volbou pro vaše játra je bezesporu ostropestřec mariánský. Pokud tuto doslova zázračnou rostlinu neznáte, pak se začtěte do následujících řádků, v nichž vám o ní povíme více.

Ostropestřec mariánský se představuje

Ostropestřec mariánský představuje léčivou bylinu, která pochází z oblasti Středomoří. Její výskyt je častý ale i třeba na Kanárských ostrovech anebo v některých asijských destinacích. Rostlina dosahující výšky okolo 150 centimetrů je typická především charakteristickým fialovým květem a zelenými listy, jež jsou pokryty vcelku nápadnými bílými skvrnami. Ostatně legenda hovoří o tom, že právě bílé skvrny vznikly z mléka samotné panny Marie. Právě díky nim má ostropestřec své charakteristické léčivé vlastnosti.

Skvělé léčivé účinky

 Léčivé účinky ostropestřce jsou poměrně rozmanité, nicméně nejčastěji se využívají různé přípravky na léčbu onemocnění jater. Typické jsou především cirhóza, anebo mononukleóza či žloutenka. Vynikající je tato rostlina v případě, že potřebujete podpořit správnou funkci jater a jejich regeneraci. Dále dokáže pomoct také na zlepšení fungování žlučníku a také proti tvorbě žlučových kamenů. V neposlední řadě se ostropestřec mariánský vyznačuje i antidepresivními účinky.

Jak užívat ostropestřec mariánský

Z rostliny je možné konzumovat všechny možné součásti. Syrová lze jíst třeba semínka. Vynikající je ale i čaj. Klasiku pak představují zejména tablety a také různé tinktury. Do těla se vám těmito způsoby dostanou všechny důležité látky. Více informací o této léčivé bylině se dozvíte na www.mujostropestrec.cz.

Zdroj náhledového obrázku: mujostropestrec.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *