akné
18/07/2015
Kategorie: Cvičení

Nejlepší cviky na zadek

Oblast zadku a hýždí všeobecně je pro ženy velmi důležitá. Zrak opačného pohlaví totiž často utkví právě v těchto partiích. I proto je zapotřebí hýžďové svalstvo dokonale vytvarovat takovým způsobem, že pohled na zadek bude fantastický. V současnosti se objevuje hned několik metod cviků určených právě pro hýždě. Posilovat je zapotřebí všechny svaly v této oblasti, tedy velké střední a zároveň malé. Jen tak bude mít celé cvičení takový efekt, že zadek bude vypadat souměrně a hezky. Buďme tedy konkrétní a několik cviků na zadek si uveďme.

Most

Cvik zvaný most je určen jak pro klasické posilování hýžďových svalů, tak i pro rehabilitace. Začneme tedy tak, že si lehneme na záda na podložku. Následně je třeba přikrčit kolena a chodidla spojit s podložkou. Ruce přitom směřují volně podél těla. S výdechem bychom měli zvedat pánev směrem vzhůru. Ramena, boky a kolena nám tak budou tvořit dokonalou přímku, což bude důkaz správného postupu cvičení. Spolu s nádechem půjdou hýždě opět na podložku. Optimální je cvičení opakovat ve 4 sériích po absolvování 8 opakování.

Cvik na boku

Poměrně účinný je i cvik na boku. Natáhneme se při něm na pravý bok a pravou ruku natáhneme nad hlavu a následně položíme jak hlavu, tak i ruku. Kolena je nezbytné skrčit takovým způsobem, že mezi stehnem a lýtkem vznikne zhruba pravý úhel. Tím pádem bude stejný úhel svírat i vaše tělo a stehna. Kolena nechejte přímo u sebe a pata levé nohy bude směřovat nahoru. Patu levé nohy budete zvedat směrem vzhůru. Sérií a opakování bude stejně jako u předchozího cviku.

Jako kočka

Poměrně zajímavý je i cvik pojmenovaný po kočce. Při pravidelném cvičení může řešit i problém obezity. Vaše poloha bude taková, že si kleknete na kolena, a vaše předloktí bude opřené o podložku. Hlava bude v rovině s bedry a páteří. S výdechem se budete zvedat a s nádechem klesat.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *