Aloe jako lék

Civilizační choroby a problémy sužují lidstvo již velmi dlouhou dobu a najít na ně lék je většinou neskutečně náročné a mnohdy dokonce v podstatě nemožné. Optimální je dodržovat zdravý životní styl a snažit se užívat preventivní prostředky, jež dokážou bez větších komplikací pomoct člověku náročné situace ustát. Výbornou volbou je v tomto ohledu i aloe vera. Tato rostlina funguje jako dokonalý lék proti různým neduhům. Právě na ně a na účinky aloe vera se budeme v následujícím textu soustředit.

Aloe jako zdroj tělu prospěšných látek

O tom, že aloe obsahuje spousty skvělých látek, není pochyb. Typický je například Acemannan, který je nutný pro správné funkce imunitního systému v buněčném provedení. Do období puberty si naše tělo dokáže tuto látku vyprodukovat samotné, nicméně postupem času je již závislé na jejím získávání prostřednictvím stravy. V aloe vera je ho dostatek, takže o jeho přísun nebudete ochuzení podobně jako o přísun dalších 160 druhů tělu prospěšných látek.

V čem pomáhá aloe vera

Aloe vera určitě není všelékem, nicméně dokáže pomoct při mnohých neduzích, jimiž můžeme trpět. Pro přehlednost je uvádíme v následujících odrážkách.

–          poruchy imunitního systému

–          alergické reakce různého charakteru

–          poruchy trávení a zácpa

–          cukrovka obou typů

–          žaludeční vředy

–          lupénka

–          migrény a bolesti hlavy

–          lupénka a kožní onemocnění

–          bolesti kloubního aparátu, revmatismus

–          infekce cest močových

Účinky aloe vera

Vědecky jsou prokázány různé blahodárné účinky aloe vera. Pokud se chcete podívat na většinu z nich, přečtěte si je v následujícím přehledu.

–          čisticí účinky

–          dokáže tlumit bolest

–          antibakteriální účinky

–          dokáže hubit viry

–          působí protizánětlivě

–          umí efektivně snížit horečnaté stavy

–          pomáhá regenerovat

–          zvýší prokrvení organismu

–          dokáže pomoct vyživovat organismus

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

2 komentáře

 1. jaroslava.kurtinova@seznam.cz'Jarka Odpovědět

  Původně jsem chtěla aloi vera zrušit, protože jsem potřebovala místo na okně pro jinou rostlinu. Potom mne napadlo nějak ji zužitkovat a nakonec mi vyšel tento likér a aloe má místo na okně dodnes.
  LIKÉR Z ALOE VERA
  3 dny před zpracováním aloi nezalévat. Oddělené, omyté a úžlabí zbavené listy aloe nakrájíme a pomeleme na mlýnku na maso – kolečko s malými otvory, hodně vymačkat přes plátno, (používám z A****** koupenou síťku na jemné prádlo (asi 30 kč), je umělá a hustá, může se dát i dvojmo. Poprvé jsem ji vyprala v pracím prášku a mnohokrát vymáchala a teď ji peru po použití v čisté vodě. Z plátna jsem cítila prací prášek).

  Z ½ kg očištěné aloe je asi ½ l šťávy, může se přidat vody na vypaření. Na ½ litru šťávy jsem dala 30 dkg cukru, 3g kyseliny citrónové = ¾ lžičky– přivést k varu a cca 5 min povařit. Nechat vychladnout. Přecedit přes husté sítko. Pak dolít ¼ litru vodky (40%), promíchat. Trávovou chuť změníme malým množstvím vývaru semen anýzu, ( nebo fenyklu apod./ 1 lžičku semen rozvařit v malé štamprli – 0,02 l vody). Likér dáme do chladna. Spořiví mohou vymačkanou aloi použít na čaj. (Zbylé pahýly aloe je dobré co nejdříve přesadit, brzy obrážejí novými rostlinkami).

 2. barton1@email.cz'Martin Odpovědět

  Článek zmiňuje využití aloe very při cukrovce. Nevím, jestli je to mezi diabetiky všeobecně známo, ale kdysi provedl Dr. Agarwal rozsáhlou studii na zhruba 3000 diabeticích. Podával jim větší dávky aloe vera gelu společně s vlákninou a výsledkem bylo snížení cukrovky u 94% z nich. Podrobněji je to popsáno třeba tady:

  beznudle.cz/lex-cz-blog-0002.html

  Třeba ta informace někomu pomůže.

  Martin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *