Cvičení

Co je to kolagen a jeho důležitost pro lidské zdraví

Kolagen představuje protein, který se vyznačuje jedinečnou schopností pozitivní stimulace elasticity a pružnosti v lidském těle. Kolagen si lidské tělo do nějakého zhruba 35. Roku věku dovede vytvářet v dostatečném množství samo, což je patrné i na vzhledu člověka, který má dokonale hebkou kůži, ohebné a pružné klouby a v neposlední řadě i nepoznamenané ostatní chrupavky. Velkým problémem kolagenu je především fakt, že se do lidského těla vstřebává z externích zdrojů jen velmi složitě. Podívejme se tedy, k čemu kolagen slouží a na další aspekty jeho využití.

Lidské tělo kolagen potřebuje

Lidské tělo je na kolagenu do jisté míry závislé a potřebuje jej víc než mnohé ostatní látky. Optimální je především pro lidi s poruchami pohybového aparátu a také pro pacienty, kteří jsou po různých operačních zákrocích. Mimo působení uvnitř lidského těla působí skvěle i navenek. Když se podíváme na lidské tělo s dostatečným množstvím kolagenu, zjistíme, že je dostatečně pružné a zpevněné. Regenerace po úrazových stavech je s dostatečným množstvím kolagenu také mnohem jednodušší a rychlejší.

Kde lze kolagen získat

Nejčastěji je kolagen nedílnou součástí různých kosmetických přípravků, které jej mají dodávat v dostatečném množství a pomoct tak především pokožce k rychlejší regeneraci. Hojně se kolagen dává do šamponů, krémů a také vlasových kondicionérů. Nejznámějším zdrojem samotného kolagenu není nic jiného než želatina. V dobách minulých se ze želatiny nejčastěji vyráběly gumové bonbony, nicméně dnes už tomu tak do značné míry není.

Hydrolyzovaný kolagen

I magazín o zdraví prozradí, že optimální je hydrolyzovaný kolagen, který se dokáže dostat do organismu. Jeho účinky sou vynikající a spočívají logicky v omlazení a také v prevenci bolestivých stavů. Ty dokážeme většinou pouze potlačit a nikoli odehnat úplně.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *