bobkový list

Bobkový list jako lék

Bobkový list dnes patří mezi zcela běžné koření, které najdeme v kořenkách nejen u nás, ale i v mnohých zahraničních zemích. Do pokrmů se dává především pro svou skvělou chuť a aroma, nicméně fakt, že obsahuje lidskému zdraví prospěšné látky, zůstává mnohdy zatajen. Podívejme se tedy na veškeré tělu prospěšné látky, jež jsou v bobkovém listu obsaženy a poukažme si na jeho prospěšné účinky. Určitě tak zjistíte, že jej jako koření můžete využívat mnohem častěji.

Bobkový list a jeho účinky

Pokud potřebujete přírodním způsobem zastavit bolest hlavy, pak se můžete na bobkový list plně spolehnout. Proti nejrůznějším migrénám je vynikající. Známé jsou ale i jeho pozitivní účinky spojené se zánětem močového měchýře. Vůbec problém s prostatou a vylučovacím aparátem dokáže velmi efektivně zažehnat. V oblastech Středomoří, kde je jeho domovina, se používal mimo jiné také na zahánění zlých duchů. Dříve stál snad u každého stavení, aby se tyto zlé bytosti nemohly.

Bobkový list a artritida

Poměrně hojně skloňovaný je i odvar z bobkového listu. Jedná se v podstatě o jakousi čajovou kúru, která má pomoct při artritidě. Nejedná se o žádnou skvělou dobrotu a kulinářský zázrak, nicméně je prokázáno, že bobkový list v malých dávkách skutečně při artritidě pomáhá. Recept na čaj z bobkového listu je velmi jednoduchý. Jeden plný sáček bobkového listu dáte do hrnku a zalijete jej čtvrt litrem. Po čtvrt hodině vše scedíte a můžete po malých dávkách podívat v průběhu celého dne.

Proč právě bobkový list?

Termín bobkový list je poměrně známý na rozdíl od jeho původu. V prvotním slova smyslu nikdo neví, proč se tato rostlina jmenuje právě takto. Obecně se má za to, že se jedná o tento název proto, že plody bobkového listu připomínají skutečné bobky zvířat. Na pozitivních účincích bobkového listu na lidské zdraví to ale nic nemění…

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *