bobkový list
22/07/2015
Kategorie: Novinky, Tipy a triky

Bobkový list jako lék

Bobkový list dnes patří mezi zcela běžné koření, které najdeme v kořenkách nejen u nás, ale i v mnohých zahraničních zemích. Do pokrmů se dává především pro svou skvělou chuť a aroma, nicméně fakt, že obsahuje lidskému zdraví prospěšné látky, zůstává mnohdy zatajen. Podívejme se tedy na veškeré tělu prospěšné látky, jež jsou v bobkovém listu obsaženy a poukažme si na jeho prospěšné účinky. Určitě tak zjistíte, že jej jako koření můžete využívat mnohem častěji.

Bobkový list a jeho účinky

Pokud potřebujete přírodním způsobem zastavit bolest hlavy, pak se můžete na bobkový list plně spolehnout. Proti nejrůznějším migrénám je vynikající. Známé jsou ale i jeho pozitivní účinky spojené se zánětem močového měchýře. Vůbec problém s prostatou a vylučovacím aparátem dokáže velmi efektivně zažehnat. V oblastech Středomoří, kde je jeho domovina, se používal mimo jiné také na zahánění zlých duchů. Dříve stál snad u každého stavení, aby se tyto zlé bytosti nemohly.

Bobkový list a artritida

Poměrně hojně skloňovaný je i odvar z bobkového listu. Jedná se v podstatě o jakousi čajovou kúru, která má pomoct při artritidě. Nejedná se o žádnou skvělou dobrotu a kulinářský zázrak, nicméně je prokázáno, že bobkový list v malých dávkách skutečně při artritidě pomáhá. Recept na čaj z bobkového listu je velmi jednoduchý. Jeden plný sáček bobkového listu dáte do hrnku a zalijete jej čtvrt litrem. Po čtvrt hodině vše scedíte a můžete po malých dávkách podívat v průběhu celého dne.

Proč právě bobkový list?

Termín bobkový list je poměrně známý na rozdíl od jeho původu. V prvotním slova smyslu nikdo neví, proč se tato rostlina jmenuje právě takto. Obecně se má za to, že se jedná o tento název proto, že plody bobkového listu připomínají skutečné bobky zvířat. Na pozitivních účincích bobkového listu na lidské zdraví to ale nic nemění…

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *