dýchání cviky

Nejznámější dechová cvičení

Správné dýchání je pro každého člověka nesmírně důležité. Pokud umíte s vaším dechem dokonale pracovat, určitě se budete cítit mnohem lépe. Příjem kyslíku je pro člověka v podstatě nezbytný a velmi důležité je to, abyste jej přijímali v dostatečném množství tak, jak potřebujete. Vy sami se díky kvalitním cvičením můžete vypracovat tak, že vás již nebude nic bolet a budete se cítit skvěle. Podívejme se tedy na jednotlivé fáze dýchání a také na to, jakým způsobem cvičit.

Dechové fáze

Důležité je bezesporu znát všechny dechové fáze. Začít bychom mohli výdechem, který spočívá v dostání vzduchu mimo vlastní tělo. Dále je třeba upozornit na pauzu, která přichází ihned po vydechnutí a symbolizuje další potenciální nádech. Poslední fází je pochopitelně nádech, který nabízí přijetí pro lidské tělo nezbytný kyslík. Nádech je ostatně jakýmsi základním předpokladem k přežití osoby. Na pravidla správného dýchání se zaměřovat nebudeme, nicméně ukážeme několik praktických cviků.

Cvičení k povzbuzení dechu a krevního oběhu

Výbornou volbou pro povzbuzení dechu je takzvané Pérování. Stát při něm budete s nohami vedle sebe a povolíte kolena. Začít byste měli pomalu pérovat, a to tak, že využijete spodní klouby nohou. Paty budete velmi lehce nadzvedávat. Volit můžete klidně i částečné poskoky. Špičky by přitom neměly ztrácet kontakt s podložkou. Cvičení neprovádějte nijak razantně, aby nedocházelo k maximálnímu zrychlení dechu.

Předklon těla

Nohy by při tomto cvičení měly být v šířce kyčlí. Kolena musí nezbytně zůstat povolená a trup byste měli předklánět dopředu. Při tomto předklonu by mělo docházet k nádechu. S výdechem byste se měli narovnávat. Nesmíte se ale zaklánět v kříži. Po vykonání zmiňovaných pohybů byste měli nechat trup klesnout, a to naprosto volně. Dlaněmi se určitě nebudete muset dotýkat samotné země.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *