rakovina prsu

Co obnáší plastika prsou

Velké poprsí je v současné době velmi žádané a ženy jsou mnohdy schopné udělat cokoli, aby jejich dekolt vypadal maximálně přitažlivě. Nejčastěji se uchylují k tomu, že chtějí podstoupit plastickou operaci poprsí. Ta jim dá jistotu, že dojde ke skutečnému zvětšení jejich vnad. Každá operace ale něco obnáší, a tak není od věci znát, jak a jak samotný zákrok probíhá. Zmínit bychom měli i rekonvalescenci po jeho absolvování a v neposlední řadě i některé další aspekty týkající se operace prsou.

Průběh plastické operace

Moderní plastická chirurgie je dnes na vysoké úrovni, a tak se není při operaci třeba obávat nějakých velkých rizik. Prsní implantáty lze umístit dvěma základními způsoby. Tím prvním je možnost umístění implantátu pod mléčnou žlázu. Druhý způsob spočívá v jeho lokalizaci pod sval. O všem rozhoduje operující lékař, respektive konzilium. Rozhoduje se nejčastěji podle tělesných dispozic konkrétní pacientky, která má zákrok absolvovat. Ani při jedné variantě nebude narušeno potenciální následné kojení pacientky.

Rekonvalescence po zákroku

 Rekonvalescence po augmentaci prsů se logicky vyznačuje počáteční hospitalizaci po výkonu. Pobyt v nemocničním zařízení se většinou pohybuje od jednoho do dvou dnů. Poté může být žena propuštěna domu do domácího léčení. Po vložení prsních implantátů a zvětšení prsou bude mít žena poprsí ovinuto obvazem, který následně operatér vymění za kompresní speciální podprsenku.

Operace, které lze realizovat současně

Jestliže uvažujete o plastické operaci prsou, měli byste také brát v potaz fakt, že některé zákroky lze realizovat současně. Charakteristická je zejména operace očních víček anebo standardně chirurgicky řešená liposukce. Absolvovat je také možné současně plastiku paží a endoskopickou operaci čela. Chcete-li si nechat současně změnit i nos a uši, klidně můžete.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *