Jaké jsou první příznaky po oplodnění

Příznaky oplodnění se řeší poměrně často, jelikož mnohdy žena jen tak nepozná, že je vlastně těhotná. Klasiku zjištění těhotenství samozřejmě představují těhotenské testy, které si ženy mohou bez větších komplikací udělat a následně zjistí, zdali jsou skutečně gravidní, anebo nikoliv. Rozhodně stojí za to znát první příznaky oplodnění, jelikož díky tomu můžete i bez těhotenského testu dospět ke konkrétním indiciím, že čekáte miminko. Na počátku je třeba říct, že tyto příznaky jsou skutečně hodně individuální a mnohdy o nich nelze hovořit jako o berné minci. Přesto se je pokusíme shrnout.

Na počátku nic nečekejte

Pokud bychom měli začít úplným počátkem těhotenství, tak ten je ryze asymptomatický. 1. až 4. den těhotenství zkrátka a jednoduše vůbec nic nečekejte. Změny v případě chování vašeho organismus totiž budou úplně minimální. Někdy se může projevit nevolnost. Ta ale zpravidla s graviditou nemá vůbec nic společného a lze ji spíše přičítat virovému onemocnění anebo něčemu úplně jinému než těhotenství.

5. až 10. den

Období od 5. do 10. dne se již může projevovat, a to několika následujícími způsoby. Klasiku představují zejména nateklá prsa, která symbolizují pozdější potenciální možnost kojení dítěte. Začne se prostě a jednoduše tvořit mateřské mléko. Objevovat se mohou i mírné křeče v oblasti podbřišku a také lechtání okolo pupíku. Typická je i podrážděnost a značná únava. U některých žen se může projevovat extrémněji.

10. den a později

Od 10. dne zpravidla přicházejí další příznaky těhotenství. Typická je začínající občasná nevolnost. Jinak může dojít i ke zvýšení teploty. Můžete mít také pocit poměrně nafouknutého břicha. V neposlední řadě se vše projeví i na snížené kvalitě spánku. Můžete trpět nespavostí a větším množstvím snů. Ty budete velmi silně prožívat.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *