Nadměrné pocení

Nejčastější příčina nadměrného pocení

Nadměrné pocení je velmi nepříjemnou záležitostí, která se ale bohužel u mnohých lidí objevuje stále častěji. Pokud jím trpíte i vy, určitě není od věci zjistit si několik velmi důležitých informací, jež se pocení jakkoli týkají. Stavů, jež jej vyvolávají, může být poměrně hodně. My se na ty nejznámější příčiny nadměrného pocení podíváme poněkud podrobněji a pokusíme se upozornit na to, proč se lidé takto potí a jak je možné těmto nepříjemným stavům zabránit. Možností je samozřejmě hned několik.

Obezita a nemoci štítné žlázy

Jakousi klasikou způsobující nadměrné pocení, je bezesporu obezita. Lidé, kteří mají větší tělesné zásoby tuku, se pochopitelně potí mnohem více, jelikož tuk se zahříváním organismu postupně vytrácí a důsledkem je právě pocení. Nejčastěji je pot patrný v některých typických částech lidského těla. Jedná se o oblast vlasů, zad anebo podpaží. Zvýšená funkce štítné žlázy vyvolává také pocení, a to po celém těle. Dalšími příznaky tohoto onemocnění jsou často bušení srdce, maximální únava a zvýšená nervozita.

Chronická či akutní infekce způsobená bakteriemi či viry

Za příčinami nadměrného pocení může stát mimo jiné také buď chronická, nebo akutní bakteriální infekce. Zánětlivé stavy jsou velmi často doprovázeny nadměrným pocením, což je pochopitelně velmi nepříjemné. Při učbě nemoci jsme ovšem většinou doma, anebo v nemocnici, takže nás to až tolik neobtěžuje. Bakteriální infekce jsou doprovázeny i zvracením a dalšími nepříjemnými průvodními jevy.

Hypovitaminóza D a další příčiny

Má-li naše tělo minimum vitamínu D, projeví se to mimo jiné také jeho nadměrným pocením. Nedostatek tohoto vitamínu nejčastěji souvisí s problémy způsobenými infekcemi či celkovou slabosti lidského těla. Z dalších příčin nadměrného pocení uvádíme následující přehledně v odrážkách.

–          nádorová onemocnění

–          menopauza

–          hormonální dysbalance

–          neurologické choroby

–          léky a hormony

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *