Předčasná ejakulace

Předčasná ejakulace může mít několik příčin

Obtíže v sexuálním životě jsou velmi nepříjemné. Pro spousty lidí se jedná o zcela tabuizovanou oblast, na kterou se pro ně vztahuje doslova a do písmene informační embargo. I proto se vyplatí zmínit některé hlavní příčiny jednoho z nejrozšířenějších problémů u mužů, který představuje předčasná ejakulace. Dostat se do situace, kdy všechno funguje, jak má, a během krátké doby vše stejně tak rychle skončí, je smutné a většinou i trapné. V čem tedy spočívají příčiny tohoto problému a jak jej řešit?

Strach, nebo přemotivovanost?

Jako nejčastější příčina předčasného vyvrcholení u mužů se uvádí strach spojený s úzkostí. Jestliže má muž obavu z toho, že svou partnerku neuspokojí, může vše dopadnout přesně takto. Obavy ale mnohdy zamezí celému sexuálnímu aktu již na počátku díky absenci erekce. Druhý extrém představují přespřílišná horlivost a abnormální motivace k souloži. Pokud se zkrátka muž snaží více, než by měl, dochází k ejakulaci dříve, než by si on sám i jeho partnerka představovali. Problém mohou způsobovat i nevhodné podmínky pro milování.

Fyziologické obtíže

Zatímco předchozí zmiňované komplikace je možné řešit zlepšenou komunikací mezi partnery, u fyziologických nedostatků je situace poněkud složitější. Typický může být třeba chronický zánět prostaty. Někteří muži mají zkrácenou uzdičku ohýbající žalud směrem dolů. Nepříjemná je i zvýšená vodivost některých periferních nervových zakončení.

Možnosti řešení

Otázku, jak oddálit ejakulaci, si kladou mnozí muži. Existuje na ni hned několik odpovědí. Mnohdy mohou pomoct speciální Kegelovy cviky. Zajímavou volbou jsou i takzvaná generika obsahující Sildenafil. Jedná se o přírodní přípravky, mezi které se řadí například Kamagra a mnohé jiné. K dostání jsou bez lékařského předpisu a zakoupit je lze online.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *