Běhání

Nakupujeme boty na běhání

Víte jak si vybrat správnou běžeckou obuv?  Měli byste vědět, kde vlastně budete běhat. Jestli v terénu nebo na zpevněných silnicích. Dále byste boty na běhání měli kupovat ve specializovaných obchodech a ochodech jednotlivých značek. A co dalšího si při výběru ohlídat?

Nejlepší boty na běhání jsou ty, které vám schválí vaše nohy

Při výběru bot na běhání, sdělte v prodejně prodavači pouze vaši velikost běžecké obuvi, s tím, že velikost by měla být o číslo větší.  Nechte si přinést více druhů a vybírejte.  Samozřejmě, že ve značkové prodejně addidas budou jen boty na běhání addidas . V univerzálních prodejnách zase můžete vybírat z více značek třeba boty na běhání asics, nike, reebook a další.  Nevybírejte však podle značek, ale podle pohodlnosti boty.  A ani ty nejdražší boty nemusí být pro vás ty nejlepší, navíc kvalita boty nezačíná na několika ticích korun.

Ochrana na prvním místě

Tou nejdůležitější vlastností běžecké obuvi je to, jak si s ní sedne vaše noha.  Takže, co se týče technických vlastností  je u běžeckých bot důležitá flexibilita, to znamená, jestli bota umožňuje dobré odvalení nohy a jestli umožňuje vaší noze pracovat. Nedoporučuje se minimalistická obuv, která nemá přední část boty zaoblenou. Taková bota vás bude nutit běžet na špičkách, co že je špatně a doplatí na ta vaše holeně, kolena i záda.

Vybírejte s unavenými nohami

Nějaká univerzální rada, která by vám přesně řekla, jaká pánské nebo dámské boty na běhání jsou ty nejlepší, není.  Vždy si ty svoje boty budete muset najít a nepomohou vám ani recenze. Nejlepším řešením, je jít do obchodu a vyzkoušet. Vlastní zkušenost je přece jen vždy nejlepší. Boty na běhání běžte vybírat ideálně odpoledne nebo večer, kdy jsou nohy už unavené a zároveň nejvíce vybíravé. Tak zaručeně poznáte ty správně boty pro vás, protože vám poskytnou ty nejlepší informace a zjistíte, co v nich vězí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *