Bylinky

Přírodou proti bolestem

 V tomto článku se podíváme na to, jak zatočit s nepříjemnou bolestí, ať již jde o bolest zad, hlavy, nebo jiných částí těla. Půjdeme však na to trochu jinak, než je v dnešní době zvykem. Nesáhneme po pilulkách a tabletách, ale představíme vám několik přírodních bojovníků proti bolestem všeho druhu. Pojďme na to.

Heřmánek a hřebíček

První si představíme tyto dvě bylinky – tedy heřmánek a hřebíček. Heřmánek je výborným pomocníkem při bolestech, jelikož má také antiseptické a antibiotické schopnosti. Přípravky z této léčivky, převážně asi čaje a odvary, vám pomohou k rychlému zbavení se od bolesti. Pokud vás totiž bolí hlava, krk, svaly nebo klouby, heřmánek vám právě s těmito bolestmi pomůže. Jedna věc je však důležitá. Dejte si pozor při první aplikaci a konzumaci. Heřmánek je totiž silný alergen. Dále si představíme další léčivou bylinku – hřebíček. Jde o koření, které je spojené se svařákem a zimní náladou. Jde však také o skvělého pomocníka, pokud vás sužuje bolest trávicího traktu a žaludku. Stačí si do úst kousek koření vložit a do několika málo minut by mělo být po problému. Pro aplikaci je vhodný jeden, maximálně dva kousky.

Rozmarýn a levandule

A u bylinek ještě zůstaneme. Představíme si totiž rozmarýn a levanduli. Obě bylinky totiž pomůžou při bolestech. Rozmarýn je určitě výhodně pěstovat doma nebo na balkóně. Je to poměrně nenáročné, a hlavně vám pomůže při bolestech hlavy a migréně. Stačí jej vypít v podobě čaje. Dalším přírodním lékem je levandule. Tato fialová květina je spjata jak s francouzskou Provence, tak s českým venkovem, kde ji lze také hojně nalézt. Proti bolestem budete používat olej z levandule. Ten pomáhá proti křečím a bolestem, a navíc jej můžete využít při relaxaci a zklidnění. Ideálně jej používejte ve vonných lampách.

Třešně a zázvor

A nakonec se zaměříme na dva plody – třešeň a zázvor. Právě první zmiňované ovoce je otázkou spíše sezónní. Na tento plod se čeká do léta, a tak, pokud budete chtít využívat služeb lékařky třešně po celý rok, neváhejte a usušte si toto výborné ovoce. Třešeň totiž obsahuje anthocyaniny, které snižují bolest v těle. Zároveň taky chrání nervy a je dokázáno dokonce to, že jde o prevenci před rakovinou. To zázvor vám také pomůže. Hlavně však s bolestí svalů a při chřipce a nachlazení. Dále jej využijete při nevolnosti. Pít jej můžete v citronových limonádách, čajích nebo polévkách.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *