Pilates

Možnosti cvičení Pilates

Chcete si zlepšit správné držení těla, posílit a zároveň protáhnout svaly? Začněte se cvičením Pilates. Jste-li začátečníci, doporučujeme navštívit lekci se zkušeným lektorem, nebo si koupit DVD Pilates. Nemusíte se ničeho obávat, Pilates cviky pro začátečníky zvládnete i vy. Podívejte se, co je Pilates a jaký je princip tohoto cvičení.

Co je Pilates

Pilates je cvičení, díky kterému si zpevníte svaly zad, břicha a hýždí, což vám dopomůže k správnému držení těla. Pilates dále rozvíjí sílu, ohebnost a rovnováhu. Zlepšíte si koordinaci a dýchání a pravidelným cvičením si nejen zlepšíte také vitalitu. Vaše tělo bude silné a ohebné. Pilates cvičení se zaměřuje na vypracování dlouhých, štíhlých svalů. Pilates je cvičení, které nevyčerpává, ale naopak dodává energii. Při Pilates je potřeba kontrolovat tělo při každém pohybu.

Princip cvičení Pilates

Princip cvičení Pilates je takový, že cvičení provádíte soustředěně a zároveň si uvědomujete, jak daný cvik vlastně působí. Nemusíte opakovat cviky až do únavy svalu, ale cílem Pilates je pozvolné dosažení rovnováhy všech svalových skupin. V případě provádění pohybu je tedy nutné tělo brzdit a kontrolovat, jedině tak se svaly pohybují do délky. Důležité je u Pilates také dýchání. Každý cvik má své specifické dýchání. U Pilates v jednotlivých pozicích pohyb nezastavujte a nedržte, ale plynule přecházejte z jednoho pohybu k druhému. Pilates cviky mají přesně definovány polohy těla, úhel nohou, umístění loktů, hlavy, krku i prstů.

Pilates – rebabilitační metoda

Pilates je výborná rehabilitační metoda a to proto, že využívá myšlenky stability trupu. Ta je velmi důležitá pro zdraví páteře. Na stabilitě trupu se podílí hlavně břišní svaly, proto je většina Pilatesových cviků zaměřena na rozvoj břišních svalů. Vždy je nutné, abyste zatáhli břicho a stáhli ramena dolů k zádům, a to i v případě, že provádíte cviky zaměřené na posílení jiných svalových partií. Při pravidelném cvičení si posilujete a stabilizujete střed těla tvořený pánevním dnem, svaly břicha a zad, přičemž jednotlivé vrstvy těchto svalových skupin procvičujete zevnitř. Následně jsou zapojovány i povrchové vrstvy svalstva.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *