čaj

Vybíráme čaj na hubnutí

Máte-li nadváhu a uvažujete, že zkusíte čaj na hubnutí, nečekejte žádný zázrak. V první řadě je potřeba, abyste si upravili jídelníček a začali s nějakou pohybovou aktivitou. Jestliže vás trápí zdravotní potíže, než začnete s redukcí váhy, poraďte se se svým lékařem. Teprve následně si kupte čaj na hubnutí. A který je nejlepší a nejúčinnější, to si můžete přečíst zde.

Bylinkové čaje na hubnutí

Bylinkové čaje se již několik tisíciletí používají pro zmírnění zdravotních obtíží a svoji roli plní znamenitě, protože jsou velmi účinné. Zejména Číňané jsou známí tím, že mají na každou nemoc vhodnou kombinaci bylinek. Při hubnutí vám jistě bylinky pomohou, jsou vhodným doplňkem při redukci váhy, nicméně budete muset současně upravit svoji životosprávu a zařadit do svého života také pohyb. Mezi velmi oblíbené čaje na hubnutí patří čaj rooibos, čaj pu-erh, zelený čaj a v neposlední řadě také čaje bylinkové. Je úplně jedno, jaký čaj na hubnutí si pořídíte, ale je vhodné je střídat.

Účinky čaje na hubnutí

Velmi důležité je při hubnutí dodržování pitného režimu. Ideální je čistá voda, bylinkové čaje a v menší míře i čaje na hubnutí, díky kterým se vaše tělo bude rychleji a lépe čistit. Za nadváhu může být zodpovědný i problém s ledvinami, játry, štítnou žlázou či srdcem. Pitím vhodného čaje můžete vyřešit váš problém a nastartovat hubnutí. Čaj na hubnutí nedokáže přímo spalovat tuky, ale napomáhá zrychlení metabolismu, což má vliv na hubnutí. Velmi důležitá je kvalita čaje. Kvalitní bylinkový čaj někdy může také obsahovat kofein, avšak oproti kávě nemá odvodňující účinek.

Zelený čaj, Pu erh čaj a Rooibos čaj

Velmi prospěšné našemu zdraví jsou bylinkové čaje a to nejen při hubnutí. Oblíbený je kopřivový čaj a jeho účinky či šípkový čaj. Doplňkem při hubnutí a výborným antioxidantem je bílý čaj nebo kvetoucí čaj. Zelený čaj je vhodný pro vysoké množství antioxidantů, které pomáhají vašemu tělu vypořádat se s odpadními látkami a volnými radikály. Obsahuje kofein, který má pozitivní vliv na zvýšení energie. Množství antioxidantů, vitamínů a minerálů obsahuje čaj rooibos. Od bylinkových čajů se odlišuje tím, že neobsahuje kofein. Pu erh čaj je vhodný na očistu těla, ale populární je také při hubnutí. Pije se před jídlem 2x – 3x denně. Nevíte-li, jakým dárek dát někomu, kdo se snaží zhubnout, nic nepokazíte, když mu místo bonboniéry koupíte dárkové čaje.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *