zablokovaná krční páteř

Zablokovaná krční páteř

Zablokovanou krční páteř mívají nejčastěji lidé, kteří mají tzv. sedavé zaměstnání. Jde o část páteře, která je velice namáhána, a proto není divu, že u ní dochází k různým bolestivým syndromům.

Zablokovaná krční páteř – příznaky

Příčin zablokované krční páteře je hned několik. Může to být zejména celodenní sezení za počítačem, kdy člověk sedí ve špatné poloze a bez pohybu. Další příčinou může být dlouhodobě špatná poloha při spaní, také prudké trhnutí hlavou. K zablokování krční páteře dochází velmi často také v případech, kdy je hlava vystavena velké zátěži a velmi často dochází k nevyváženému držení hlavy. Člověk je unavený a trápí ho bolesti šíje. Příznakem zablokované krční páteře je náhlé ztuhnutí šíjového svalstva, velmi často člověk trpí bolestí hlavy, která začíná za krkem a postupuje až k temenu hlavy. Může trpět motáním hlavy, které je způsobeno od krční páteře. Vše je doprovázeno omezenou hybností hlavy. Člověk také může trpět závratí, ke kterému se přidává i zvracení.

Co se zablokovanou krční páteří

Zablokovaná páteř vyžaduje klid. Výborný je krční límec, který seženete v lékárně, pokud ho doma nemáte. Nemůžete-li bolest vydržet, dejte si slabší lék proti bolesti, a co nejdříve navštivte lékaře, který provede potřebná vyšetření. Pomůže vám také návštěva fyzioterapeuta nebo chiropraktika, který vám uvolní zablokované části a opatrně rozhýbe krk. Poradí vám také, jaká jsou vhodná cvičení na posílení svalů. Preventivně předcházet zablokování krční páteře můžete tím, že se budete snažit správně držet tělo při chůzi, sezení a jakékoli jiné aktivitě.

Cviky na krční páteř

Vhodných cvičení na krční páteř je celá řada. Je potřeba ale cvičit pravidelně. Teprve poté odezní bolest a dostaví se úleva. Sedněte si na židli a držte tělo ve správné poloze. Předklánějte a zaklánějte hlavu dopředu a dozadu alespoň desetkrát. Poté otáčejte hlavu podle osy páteře doleva a doprava. Hlavu se snažte co nejvíc předklonit a otáčet jí kolem osy páteře střídavě na obě strany. Chytněte se oběma rukama za zátylek a zatlačte opakovaně několik vteřin. Po zatlačení byste měli pocítit uvolnění šíje. Ruce si dejte podél těla a začněte střídavě zvedat ramena až k uším a dolů. Klidně přidejte i kroužení ramen. Cviky na krční páteř najdete také na videu na internetu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *